captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europoje 4 iš 10 naktinių klubų lankytojų yra bandę narkotikų: kaip yra Lietuvoje?

Statistiniais duomenimis, Europoje 4 iš 10 naktinių klubų lankytojų yra bent vieną kartą klube nusipirkę ir pabandę narkotikų. Pasak Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovo Roberto Badaro, Lietuvoje situacija turėtų būti kiek geresnė, bet panaši.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Laikui bėgant keičiasi ir psichiką veikiančių medžiagų sudėtis, tačiau R. Badaras pastebi, kad sukuriama mažiau naujų psichotropinių medžiagų.

Apie narkotikų gamintojų galimai „išsisėmusį potencialą“ užsimena ir Priklausomybių reabilitacijos centro „Meikštų dvaras“ vadovas Mindaugas Survilas.

„Šiandien centre yra 47 žmonės: 60 proc. vartojo heroiną, 4 proc. – kokainą, 4 proc. – amfetaminą, 11 proc. kanabinoidus, 4 proc. – „spaisus“, tai, ką vadiname naujomis medžiagomis, kas kinta ir ko nesugebame sukontroliuoti, bei 17 proc. alkoholį kartu su medikamentais. Dažnai į mus kreipiasi žmonės, sergantys priklausomybe nuo kanabinoidų arba „spaisų“, tai yra 15–20 proc. bendrame kontekste su kitomis cheminėmis medžiagomis, kurios yra senos kaip gyvenimas“, – sako M. Survilas.

Plačiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close