captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas: lietuvių nepakantumas korupcijai auga

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų neigiamai vertina politinės korupcijos padėtį Lietuvoje, rodo rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ balandžio 26 d.–gegužės 7 d. atlikta apklausa, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Tyrimas atskleidžia, kad labai didelė visuomenės dalis itin neigiamai vertina esamą politinės korupcijos padėtį Lietuvoje. Tokį šalies gyventojų vertinimą gali lemti pastaraisiais metais Lietuvą drebinantys politinės korupcijos skandalai“, – teigia „Baltijos tyrimų“ generalinė direktorė Rasa Ališauskienė.

„Baltijos tyrimų“ apklausoje buvo prašoma 10 balų skalėje įvertinti, ar politinė korupcija Lietuvoje yra labai didelė problema.

Apklausos duomenimis visų demografinių ir socialinių grupių gyventojai politinę korupciją Lietuvoje vienodai vertina kaip didelę ar labai didelę problemą.

Aštuoni iš dešimties (83 proc.) Lietuvos gyventojų korupciją laiko didele arba labai didele problema. Pažymėtina, kad kas antras suaugęs šalies gyventojas (51 proc.) mano, kad politinė korupcija yra labai didelė problema Lietuvoje.

Bendros Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos “Baltijos tyrimai“ apklausa buvo atliekama kaip Lietuvos Nacionalinio Barometro dalis. Iš viso apklausti 1018 Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresni), tyrimas vyko 116 atrankos taškų.

Tyrimo rezultatai atspindi 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, gyvenvietės tipą. Rezultatų paklaida tokio dydžio imčiai neviršija 3 proc.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...