captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sumaištis Kauno oro uoste baigėsi: sulaikytas melagingo pranešimo autorius

Antradienį priešpiet Bendrasis pagalbos centras sulaukė pranešimo, kad Karmėlavos Oro uosto g. 4, Kauno oro uoste, padėtas sprogmuo. Iš pastato evakuoti žmonės, įvestas planas „Skydas“. Dėl incidento atidėtas 11.55 val. planuotas skrydis į Škotijos sostinę Edinburgą, lėktuvas, turėjęs atskristi iš Londono, nusileido Vilniuje. Po trijų valandų pranešta, kad pareigūnai sprogmens oro uoste nerado.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kad sulaukė tokio pranešimo, 15min patikino ir Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Pranešta apie Karmėlavoje, Kauno oro uoste, padėtą sprogmenį.

Į įvykio vietą išskubėjo ugniagesių gelbėtojų komanda. Atvykę į vietą jie ėmėsi pirminių atsargumo veiksmų: blokuojami įvažiavimai bei išvažiavimai į bei iš oro uosto. Tikėtina, jog dėl to strigs Kauno oro uosto darbas.

Apie 11 val. pradėta žmonių iš pastato evakuacija. Kauno apskrities policija 15min informavo, jog anoniminio pranešimo apie Kauno oro uoste padėtą sprogmenį sulaukta 10.34 val. Nedelsiant įvestas planas „Skydas“. 

Asociatyvinė BNS nuotr.

11.12 val. Iš pastato evakuota apie 250 žmonių.

11.25 val. Kauno oro uoste turi leistis lėktuvas iš Edinburgo – sprendžiama, ar leisti jam nutūpti Karmėlavoje, ar ne. Eismo judėjimas iš Kauno oro uosto automobilių stovėjimo aikštelių yra draudžiamas.

11.25 val. Kaip patikino Lietuvos oro uostų Komunikacijos vadybininkė Agnė Mažeikytė, lėktuvas iš Edinburgo tikrai nusileis, nes pakilimo ir leidimo takas nėra grėsmės zonoje. Nusileidęs lėktuvas bus pastatytas kuo toliau nuo keleivių terminalo – keleiviai nebus kurį laiką iš lėktuvo išleidžiami.

11:35 val. Lėktuvas iš Edinburgo sėkmingai nusileido oro uoste. Tačiau kitas skrydis į Edinburgą atidėtas 35-ioms minutėms, kaip nurodoma oro uosto tinklapyje.

12.15 val. turi leisti lėktuvas iš Londono. Jam to padaryti galimas keleivių terminalo užminavimas taip pat neturėtų sukliudyti.

Lėktuvas iš Tarptautinio Lutono oro uosto nukreiptas į Vilnių. Tuo metu registracija į lėktuvą, skraidinantį į Edinburgą, atidėta 2 valandoms.

Ar jūsų skrydis atidėtas, galite pasitikrinti Kauno oro uosto tinklapyje.

12.45 val. Į vietą atvyko „Aro“ pareigūnai.

„Ryanair“ lėktuvai leidžiasi Kaune, „Wizzair“ – Vilniuje

13.10 val. 12.30 val. Kauno oro uoste turėjo nusileisti „Wizzair“ kompanijos lėktuvas iš Londono, tačiau įgula priėmė sprendimą tūpti Vilniuje. Kauno oro uosto atstovai tikina, jog buvo leidžiama nusileisti Kaune, kaip ir ankstesniam „Ryanair“ lėktuvui iš Edinburgo, tačiau pats pilotas priėmė tokį sprendimą.

Tie, kurie turėjo iš Kauno 13.05 val. vykti į Londoną, dėl Vilniuje nusileidusio lėktuvo to padaryti nebegalės. Jiems „Wizzair“ siūlo arba pakeisti skrydį kitu, arba grąžinti už bilietą sumokėtą sumą.

Iš Londono 13.35 val. atvykstantis „Ryanair“ lėktuvas turėtų nusileisti Kaune. Vis dėlto keleiviai, kol nebus atlikta terminalo apžiūra, negalės išlipti iš lėktuvo. Štai tie, kurie iš Edinburgo atvyko dar prieš vidurdienį, lėktuve laukia jau beveik dvi valandas.

13.34 val. 13.35 val. iš Londono į Kauno oro uostą turėjusio atvykti „Ryanair“ lėktuvo atvykimas numatytas valandą vėliau – 14.30 val.

Sprogmens nerasta

13.40 val. Kaip informuoja Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė, patikrinę Kauno oro uosto terminalą pareigūnai 13.30 val. atšaukė planą „Skydas“ ir nustatė, kad gautas pranešimas yra melagingas.

„Šis pranešimas sutrikdė du suplanuotus skrydžius: į ir iš Edinburgo bei Londono Lutono oro uostų. „Ryanair“ skrydis iš Edinburgo nutūpė planuotu laiku (11.25 val.), jis buvo pastatytas toliausiai nuo terminalo, keleiviai aprūpinti vandeniu. Turėjęs pakilti 11.55 val. jis iš Kauno oro uosto pakils jau greitai. „Wizzair“ lėktuvas, turėjęs 12.30 val. tūpti iš Londono Lutono oro uosto, įgulos buvo nukreiptas į Vilnių ir jame nutūpė 12.06 val.

Skrydis į Londoną šiuo lėktuvu buvo atšauktas ir keleiviai asmeniškai su oro linijomis tarėsi dėl bilietų keitimo arba grąžinimo“, – informavo ji.

Kauno apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Kauno oro uosto darbuotojai 15min tikino, jog toks melagingas pranešimas apie pastate padėtą sprogmenį – ne pirmasis. Pastarąjį kartą tai nutiko praėjusią žiemą. Pareigūnų patikra tuomet jų darbą sustabdė daugiau nei 3 val.

15.17 val. Neįtikėtino Kauno apskrities policijos operatyvumo dėka, prabėgus 4 valandoms, Kaune buvo sulaikytas ir įtariamas melagingo pranešimo autorius.

15 val. Raudondvario plente buvo pastebėti į įvykio vietą skubantys trys policijos pareigūnų automobiliai: du tarnybiniai ir vienas nežymėtas. Jie skubėjo sulaikyti įtariamojo.

Kauno apskrities policija netrukus pranešė, kad skambinęs 28-erių metų D. K. sulaikytas būtent Kauno Raudondvario pl. Jaunas vyras pristatytas į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

BNS nuotr.

Anksčiau jis yra teistas du kartus – už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir šaunamaisiais ginklais. Šiuo metu jis niekur nedirba.

Melagingą skambutį vyras atliko būdamas šalia Kauno oro uosto. Manoma, kad jis veikė vienas. Sulaikomas policijos pareigūnų D. K. nesipriešino. Jauną vyrą sulaikė dvi pareigūnės.

„Šiuo metu jis duoda parodymus. Prisipažįsta padaręs šį nusikaltimą“, – iškart po sulaikymo teigė Kauno apskrities policijos komisaras Darius Žukauskas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

Dėl šio „pokšto“ skaičiuojami nemenki tiek aviakompanijų, Kauno oro uosto, tiek keleivių nuostoliai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...