captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV admirolas įvertino Lietuvos karinių jūrų pajėgų pažangą

Lietuvos karinėse jūrų pajėgose birželio 5 d. su darbiniu vizitu lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų laivyno 6-osios flotilės ir NATO smogiamųjų ir palaikymo pajėgų (angl. Naval Striking and Support Forces) vadas viceadmirolas Christopheris Grady su delegacija.
Karinių jūrų pajėgų nuotr.
Karinių jūrų pajėgų nuotr.

NATO karininkų delegacijai buvo pristatyta Karinių jūrų pajėgų struktūra, keliamos užduotys, artimiausi planai ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto apsaugos mokymai. Susitikime apžvelgtas Lietuvos indėlis užtikrinant NATO saugumą. Po dalykinių pietų viceadmirolas lankėsi laivų flotilėje ir išsamiai apžiūrėjo Karinių jūrų pajėgų laivus. Susitikimo metu viceadmirolas Ch. Grady domėjosi karinės technikos galimybėmis, Baltijos jūros išminavimo procesu, personalo parengtumu. Atkreiptas teigiamas dėmesys į Karinių jūrų pajėgų pažangą ir pastangas vykdant NATO pajėgoms iškeltus tikslus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šis vizitas kariuomenei itin svarbus – pagrindinėse ir didžiausiose NATO jūrinių pajėgų tarptautinėse pratybose Baltijos jūroje ,,Baltops 2017“, kurios vykta birželio 2–16 dienomis, dalyvauja ir du Karinių jūrų pajėgų laivai: priešmininis ,,Kuršis“ (M54) ir ,,Žemaitis“ (P11), šiemet vadovaujantis patrulinių laivų junginiui.

NATO karinių jūrų pajėgų smogiamąsias ir paramos pajėgas (angl. STRIKFORNATO) sudaro NATO jūrų kovinis mūšio štabas ir NATO operacijoms pajungtos ir integruotos Jungtinių Amerikos Valstijų karinio laivyno pajėgos. NATO karinių jūrų pajėgų smogiamosios ir paramos pajėgos gali būti kintamo dydžio ir sparčiai perdislokuojamos, atsižvelgiant į Aljanso fundamentalius saugumo užtikrinimo uždavinius.

Pagal situaciją STRIKFORNATO užtikrina daugianacionalinių NATO jūrų pajėgų sutelkimą ir bendrų plataus spektro jūrų operacijų operatyvinį planavimą ir vadovavimą, įskaitant priešraketinių gynybos elementų, dislokuotų JAV karinio laivyno, pasitelkimą, siekiant užtikrinti patikimą kolektyvinę gynybą ir atgrasinimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close