captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teismas atnaujino įrodymų tyrimą buvusio Kauno vicemero byloje

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, nagrinėjanti buvusio Kauno vicemero ir kitų valstybės tarnautojų bylą dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir turto iššvaistymo, 2017 m. birželio 5 d. nutarė atnaujinti įrodymų tyrimą byloje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos pirmininko ir pranešėjo Algimanto Valantino, vienas iš esminių šios bylos dalykų yra nustatyti, ar operatyvinis tyrimas buvo pradėtas esant tam tinkamam faktiniam pagrindui. Pirmosios instancijos teismas bandė išsireikalauti tokius duomenis, bet jų negavo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Viliamės, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba Apeliaciniam teismui pateiks visus turimus duomenis, kurių pagrindu teisėjų kolegija galės aiškiai pasisakyti, buvo ar nebuvo faktinis pagrindas operatyvinio tyrimo veiksmams atlikti“, – teigia A. Valantinas.

Pagal kasacinio teismo praktiką teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje kaltinimas grindžiamas duomenimis, gautais atliekant operatyvinį tyrimą, privalo patikrinti tris pagrindinius aspektus: 1) ar buvo teisinis ir faktinis pagrindas operatyvinio tyrimo veiksmams atlikti; 2) ar tyrimo veiksmai atlikti nepažeidžiant Operatyvinės veiklos įstatyme nustatytos tvarkos; 3) ar duomenis, gautus atliekant operatyvinį tyrimą, patvirtina duomenys, gauti Baudžiamojo proceso kodekso numatytais veiksmais.

Atsakydama į apeliacinių skundų argumentus, teisėjų kolegija nustatė, kad bylos nagrinėjimo apeliacinės instancijos teisme metu nebuvo atlikti visi šioje byloje galutiniam procesiniam sprendimui priimti reikšmingi procesiniai veiksmai. Taigi siekdama išsamiai ir nešališkai išnagrinėti šią bylą ir priimti joje teisėtą bei pagrįstą procesinį sprendimą, teisėjų kolegija nutarė atnaujinti joje įrodymų tyrimą. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...