captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas: M. Bastys nusipelnė apkaltos

Antradienį Seimo nariai pritarė specialiosios tyrimo komisijos, kuri siūlo pradėti apkaltą socialdemokratui Mindaugui Basčiui, išvadoms. Parlamentarai taip pat nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl apkaltos procedūros pradžios.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Balsuojant dėl komisijos išvadų po pateikimo, jas vieningai palaikė liberalai, konservatoriai, mišrios Seimo narių grupės atstovai, didžioji dalis „valstiečių“, tiesa, 2 „valstiečiai“ susilaikė. Dalis socialdemokratų – 9 – balsavo prieš, o 6 susilaikė. Prieš balsavo vienas LLRA-KŠS atstovas, 3 susilaikė.

Tyrimo komisijos išvadas Seimui pristačiusi komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė pabrėžė, kad M. Bastys atsisakė pateikti savo paaiškinimus komisijai. Socialdemokratai posėdyje ėmė ginti savo bendražygį. Šios partijos atstovas Artūras Skardžius A. Širinskienei kandžiai dėkojo už titaniškai atliktą darbą, už Konstitucijos suvokimą, Seimo nario pareigų ir teisių interpretavimą. „Turbūt bus naujas žingsnis Lietuvos konstitucinėje sąrangoje, įvardinant, kokias teises ir pareigas turi Seimo narys“, – bandė ironizuoti jis.

Socialdemokratas Juozas Olekas sakė, kad situacija duali – pagal įstatymus žmogus gali neliudyti prieš save, o dabar esą komisija nusprendė, kad jis pažeidė Konstituciją, nes neliudijo komisijai. „Manau, kad tai neatitinka tikrovės“, – sakė jis. J. Oleko teigimu, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui M. Bastys pateikė savo paaiškinimus, todėl esą negalima sakyti, kad jis visai nieko nepaaiškino: „Tai vyko prieš penkerius metus, ne viską žmogus gali prisiminti.“

Komisija vertino ne tik šios kadencijos M. Basčio veiksmus. Konstitucinės teisės ekspertą, buvusį Konstitucinio Teismo teisėją, Mykolo Romerio universiteto profesorių Vytautą Sinkevičių toks Seimo komisijos išvadų teiginys suglumino. Anot jo, priesaika turi terminuotą galiojimo laiką – ketverius metus. Taigi priesaiką galima sulaužyti tik veiksmais, kurie padaryti po to, kai Seimo narys duoda naują priesaiką. Tačiau A. Širinskienė teigė, kad nieko neleistino čia nebuvo, tačiau KT, jei Seimas nuspręs į jį kreiptis, pasisakys apie tai plačiau.

Pradėti apkaltą siūlo Seimo specialioji komisija, praėjusią savaitę patvirtinusi išvadą, kad M. Bastys šiurkščiai sulaužė priesaiką ir pažeidė Konstituciją.

M. Bastys kaltinimus neigia.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...