captcha

Jūsų klausimas priimtas

NATO kariai treniruosis ginti Suvalkų koridorių

Lietuvoje birželio 12–24 d. vyks didelio masto tarptautinės karinės pratybos „ Geležinis vilkas 2017“ ( angl. „Iron Wolf 2017“). Jose dalyvaus apie 5300 karių iš Lietuvos ir 9 NATO šalių: Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Liuksemburgo, Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Portugalijos, rašoma Krašto apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Karinės pratybos „Geležinis vilkas 2017“ vyks Pietų, Vidurio ir Rytinėje Lietuvos dalyse. Jų metu bus vertinamas NATO priešakinio bataliono Lietuvoje pasirengimas vykdyti užduotis. Jų metų bus treniruojamas Lietuvos kariuomenės brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ štabų gebėjimas planuoti ir organizuoti gynybines ir puolamąsias operacijas apgyvendintoje vietovėje tarptautinėms batalionų taktinėms grupėms.

Pratybomis taip pat bus gerinama tarpusavio sąveika su sąjungininkais. Taip pat šių pratybų metu bus treniruojamasi veikti kartu su atvykstančiais NATO padaliniais iš Lenkijos, siekiant sujungti pajėgas Suvalkų ruože.

Pratybos „Geležinis vilkas 2017“ – tai Baltijos šalyse ir Lenkijoje vykstančių kasmetinių „Kardo kirtis“ (angl. „Saber Strike“) pratybų dalis. Šias pratybas planuoja ir organizuoja JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietė. Šių metų pratybų pagrindinis dėmesys skiriamas NATO priešakinių batalionų treniravimui ir jų veiksmų suderinamumo su NATO sąjungininkais gerinimui. Tarptautinėms operacijoms vadovauti paskirtas NATO tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso štabas Šcecine.

Pratybomis „Kardo kirtis” gerinamas bendradarbiavimas tarp JAV, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir kitų sąjungininkų ir partnerių šalių.

Pratybų metu Lietuvos gyventojai matys padidėjusį karių judėjimą ne tik poligonuose, bet ir civiliniuose keliuose, privačiose teritorijose. Lietuvos kariuomenė apie tai informuos ir tikisi gyventojų supratingumo. Dėl civilių teritorijų naudojimo leidimai nuolat derinami su civilinėmis institucijomis, tarnybomis, taip pat pasirašytos sutartys su privačių valdų savininkais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...