Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:41

V. Landsbergio rinkimų štabas: pirmininkas išrinktas pažeidžiant partijos įstatus

Europarlamentaro Vytauto Landsbergio štabas penktadienį konservatorių prezidiumą ir Priežiūros komitetą užvertė skundais. Štabas teigia, jog antrasis partijos pirmininko rinkimų turas vyko pažeidžiant partijos įstatus. Be to, štabui užkliuvo, kad rinkimų biuletenių buvo atspausdinta mažiau, nei partija turi narių.

Europarlamentaro Vytauto Landsbergio štabas penktadienį konservatorių prezidiumą ir Priežiūros komitetą užvertė skundais. Štabas teigia, jog antrasis partijos pirmininko rinkimų turas vyko pažeidžiant partijos įstatus. Be to, štabui užkliuvo, kad rinkimų biuletenių buvo atspausdinta mažiau, nei partija turi narių.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko rinkimuose surinkęs 4635 balsus laimėjo Andrius Kubilius, jam V.Landsbergis nusileido surinkęs 3891 balsą.

15min.lt gavo V.Landsbergio rinkimų štabo vadovo Andriaus Tučkaus pasirašytą pareiškimą, kuriame teigiama, kad jis dėl būsimo įstatų pažeidimo jau buvo įspėjęs ne tik A.Kubilių, bet ir partijos vykdomąjį sekretorių Raimundą Alekną.

Pasak A.Tučkaus, įstatai skelbia, jog  antrojo rinkimų turo rezultatai turi būti skelbiami likus ne mažiau kaip 2 savaitėms iki partijos suvažiavimo.

„Deja, į mano pastabą dėl būsimo įstatų pažeidimo nebuvo atsižvelgta (negavau ir jokio atsakymo) ir rinkimų rezultatai paskelbti gegužės 1-ąją, o suvažiavimas įvyks gegužės 12-ąją“, – piktinasi jis.

Rašte teigiama, kad buvo pažeistas R.Aleknos įsakymas, kuriuo antrojo turo balsavimas buvo paskelbtas balandžio 28–29 dienomis nuo 11 iki 20 valandos.

„Jis buvo šiurkščiai pažeistas – 24 skyriuose balsavimas buvo nutrauktas 29 dienos popietę, balsai skaičiuoti ir pradėti viešai skelbti gerokai anksčiau numatyto laiko. Iki 20 valandos buvo paskelbti 2 804 balsavusių partijos narių rezultatai, tai sudaro daugiau nei trečdalį visų rinkimuose dalyvavusių“, – teigiama pareiškime.

A.Tučkus atkreipia dėmesį, jog Teisingumo ministerijos duomenimis, 2012 metų kovą TS-LKD narių buvo 12 336, šių metų kovą – 12 383.

TS–LKD sekretoriato duomenimis, šių metų balandį partijoje buvo 16 307 narių, tuo metu rinkimų biuletenių atspausdinta 15 500, o antrajame ture skyriams balsavimui išduoti 13 529 biuleteniai.

„Tai akivaizdus duomenų neatitikimas, kurį nedelsiant būtina principingai ištirti“, – teigia štabo vadovas.

„Šio pareiškimo tikslas yra vienas – TS-LKD turi būti tokia organizacija, kuri sau iškėlusi aukštus krikščioniškos moralės kriterijus privalo jų griežtai laikytis, tai ir deklaruoja savo Sąžiningos politikos paktu bei partijos įstatais. Tik būdami reiklūs sau, galime pelnyti Lietuvos piliečių pasitikėjimą ir pagarbą“, – sakoma pareiškime.

R.Alekna: čia tik nuomonė, yra ir kitokių

Partijos vykdomasis sekretorius R.Alekna 15min.lt sakė, kad minėtame pareiškime yra išsakyta nuomonė, tuo metu partijoje esama ir kitokių nuomonių.

Anot politiko, TS-LKD Priežiūros komitetas apsvarstys ir nustatys, ar vykdant antrąjį rinkimų ratą buvo pažeisti partijos įstatai.

Paklaustas, kodėl buvo atspausdinta mažiau biuletenių, nei partijoje yra narių, R.Alekna sakė: „Bet kokiu atveju jų liko. Jų liko gerokai daugiau, negu atėjo balsuoti. Čia yra dirbtinai keliama problema.“

R.Alekna taip pat teigė neturintis informacijos, kad balsai galėjo būti pradėti skaičiuoti dar iki baigiantis balsavimo laikui. „Negavome nė vieno skundo iš partijos narių, kad jie norėjo, bet negalėjo balsuoti, nes buvo uždaryta“, – pabrėžė politikas.

J.Razma: tai yra emocijos

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma 15min.lt sakė, kad derėtų žiūrėti procesų esmės, o ne kapstytis smulkmenose.

„Ką keistų, jeigu rinkimų antrasis turas būtų vykęs diena anksčiau? Partinėje veikloje tokius terminus kaip savaitė ar mėnuo mes supratame kaip apytikslius, daugeliu atvejų itin griežto formalumo nėra laikomasi, žiūrima reikalo esmės. O šį kartą dėl pažeistų procedūrų negavome nei vieno skundo. Sunku buvo surengti antrąjį turą, reikėjo pagaminti biuletenius, juos antspauduoti, išsiųsti skyriams ir taip toliau, tai nelengva suspėti“, – sakė jis.

V.Landsbergio štabo veiksmus jis pavadino „tam tikromis emocijomis, kurios išliko po įtemptos kovos“.

Anot J.Razmos, dėl bet kurių procesų partijoje gali pasisakyti auksčiausia institucija – suvažiavimas. „Jeigu suvažiavime tas klausimas bus iškeltas, jis gali tarti galutinį žodį, bet aš nemanau, kad tai bus keliama. Rezultatai skiriasi ne vienu ar dvejais balsais“, – pabrėžė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi