captcha

Jūsų klausimas priimtas

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis lankysis JAV

Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis birželio 4–8 d. lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos ir JAV analitinio centro „Atlantic Council“ Vašingtone rengiamoje konferencijoje, skirtoje saugumo stiprinimui Šiaurės rytų Europoje, taip pat susitiks su aukšto rango JAV pareigūnais.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pirmadienį ministras R. Karoblis sakys kalbą konferencijoje Vašingtone. Joje planuoja dalyvauti aukšto lygmens JAV administracijos ir Kongreso atstovai, tarptautinio lygmens saugumo ir gynybos ekspertai. Konferencijoje taip pat ketina dalyvauti Latvijos ir Estijos gynybos ministrai Raimondas Bergmanis ir Margusas Cachna.

Ši konferencija yra bendro Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ projekto „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridas grėsmes Šiaurės rytų Europoje“ dalis. Šiais metais baigiamasis projekto renginys, pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, įvyks Lietuvoje.

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su JAV Kongreso ir Senato nariais, JAV nacionalinės gvardijos biuro, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadais, kitais JAV pareigūnais.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė mūsų saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį, JAV ir Lietuvos gynybinis bendradarbiavimas tapo gerokai intensyvesnis, o JAV karinio buvimo ir veiklos apimtys išaugo. JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą - papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose, įgyvendinant NATO parengties veiksmų planą, parengtą Velso susitikimo metu 2014 m. rugsėjo 5 d., į Lietuvos Respubliką JAV siunčia rotuojamas pajėgas pagal operaciją „Atlanto ryžtas“, įgyvendina Europos saugumo užtikinimo iniciatyvą ir vykdo kitas saugumo užtikrinimo priemones. Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos, ypač Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje sustiprėjo, kai šių metų sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimas dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...