captcha

Jūsų klausimas priimtas

Didesnė dalis gyventojų pasitiki Vyriausiąja rinkimų komisija

Didesnė dalis gyventojų pasitiki kadenciją baigiančia Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK) ir teigiamai vertina jai vadovavusį Zenoną Vaigauską, rodo kompanijos „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip parodė balandžio 26-gegužės 7 dienomis atlikta apklausa, beveik kas antras – 48 proc. – apklaustų suaugusių šalies gyventojų pasitiki VRK, iš jų 3 proc. labai pasitiki ir 45 proc. pasitiki. Keturi iš dešimties – 40 proc. respondentų atsakė, kad jie VRK nepasitiki, iš jų 7 proc. labai nepasitiki ir 33 proc. nepasitiki. 12 proc. neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą.

VRK daugiau pasitiki moterys, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, specialistai ir tarnautojai bei vadovai, dešiniųjų politinių pažiūrų žmonės. 

VRK kiek daugiau nepasitiki vyrai, gyvenantys kaime, respondentai, baigę kolegiją ar technikumą bei su vidutinėmis – 551–900 eurų mėnesio šeimos pajamomis, darbininkai, ūkininkai ir bedarbiai, nelietuvių tautybių gyventojai. 

VRK pirmininko Z. Vaigausko darbą didesnė dalis – 45 proc. apklaustųjų – vertino teigiamai, iš jų – 4 proc. labai gerai ir 41 proc. greičiau gerai. Trečdalis – 34 proc.- respondentų blogai įvertino VRK pirmininko darbą, iš jų – 8 proc. labai blogai ir 26 proc. – greičiau blogai. Penktadalis – 21 proc. – neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą. 

Palankiau už kitus VRK pirmininko Z. Vaigausko darbą įvertino vyresni nei 30 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, pensininkai, vadovai bei specialistai ir tarnautojai, dešiniųjų ir centristinių politinių pažiūrų žmonės. 

VRK pirmininko darbą blogai kiek daugiau vertina vyrai, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu išsilavinimu bei su vidutinėmis šeimos pajamomis per mėnesį, darbininkai ir ūkininkai, dirbantys privačiame sektoriuje, kitų tautybių gyventojai. 

ELTA primena, kad kadenciją baigiant šiai VRK, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis VRK naująja pirmininke siūlo Laurą Matjošaitytę. Iki šiol ji ėjo VRK pirmininko pavaduotojos pareigas.

Komisija bus formuojama pagal iki šiol galiojusią tvarką ir Seimo Pirmininkas teiks VRK pirmininkės kandidatūrą parlamentui.

Kandidatus į VRK pagal šiuo metu galiojančią tvarką pateikė: Prezidentė Dalia Grybauskaitė – Vincentą Vobolevičių ir Aistę Žilinskienę; teisingumo ministrė – Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę; Teisininkų draugija – Svajonę Šaltauskienę ir Joną Udrį; Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Jonę Valčiukienę, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungą – Valdemarą Urban; Socialdemokratų partija – Jūratę Lebedevienę; Liberalų sąjūdis – Maksimą Reznikovą; „Tvarka ir teisingumas“ – Donatą Laurinavičių.

Į VRK gali būti siūlomas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos pilietis, kuris pagal Seimo rinkimų įstatymą gali būti kandidatas į Seimo narius ir per paskutinius trejus Seimo, Prezidento, Savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumus nebuvo atleistas iš rinkimų ar referendumo komisijos už rinkimų įstatymų ar Referendumo įstatymo pažeidimą.

Senosios komisijos vadovo bei narių įgaliojimai nutrūksta, kai prisiekia naujos sudėties VRK.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...