captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis: NATO priemonės užtikrina Baltijos šalių saugumą

Baltijos šalių gynybos ministrai šiandien susitiko Daugpilyje, kur aptarė saugumo ir gynybos klausimus bei sutarė dėl konkrečių priemonių, stiprinant kolektyvinę gynybą.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

„Vertiname NATO indėlį į regiono saugumo didinimą ir esame tikri šia partneryste, tačiau turime visomis priemonėmis – tiek gynybos ir saugumo, tiek politinėmis ir finansinėmis – didinti ir mūsų pačių indėlį į kolektyvinę gynybą. Esu tikras, kad Baltijos šalys kartu gali reikšmingai prisidėti prie kolektyvinės gynybos“, – Daugpilyje sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Pasak jo, kylant naujiems saugumo iššūkiams, Baltijos šalims kaip niekada svarbi bendra pozicija kolektyvinės gynybos klausimais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tik kalbėdami vienu balsu esame stipresni ir galime užsitikrinti didesnę sąjungininkų paramą“, – sakė ministras.  

Susitikime R. Karoblis su Latvijos gynybos ministru Raimondu Bergmaniu ir Estijos gynybos ministru Margusu Tsahkna pasveikino, kad pirmą kartą istorijoje Aljanso rytinės sienos yra ne tik žemėlapyje, bet ir pažymėtos kariniais sąjungininkų pajėgumais. Ministrai sutarė, kad, Baltijos šalims siekiant toliau stiprinti savo ir viso Aljanso kolektyvinę gynybą, dės visas pastangas patiems stiprinant trūkstamus pajėgumus, pirmiausia oro gynybą. Tuo tikslu skirti 2 proc. nuo BVP yra būtina, bet tai tėra patikimos gynybos finansavimo minimumas.

Ministrai patvirtino, kad Baltijos valstybės yra tvirtai įsipareigojusios prisidėti prie efektyvaus karinio atsako prieš visas grėsmes ir akcentavo savo pasiryžimą stiprinti indėlį kovoje su terorizmu. 

Susitikimo metu pasirašytame komunikate šalys padėkojo JAV administracijos siekiui didinti Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvą ir už tvirtą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupėms vadovaujančių ir dalyvaujančių šalių įsipareigojimą Baltijos valstybių saugumui.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...