Lietuvoje

2017.06.02 11:41

Jordanijos pasieniečiai neįleido radioaktyviomis medžiagomis užterštos medienos iš Lietuvos

LRT.lt2017.06.02 11:41

Radiacinės saugos centras (RSC) informuoja, kad 2017 m. balandžio mėnesį Jordanija neįleido radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto medienos krovinio iš Lietuvos. Nustatyta, kad mediena yra užteršta Cs-137 radionuklidu, o dozės galia 0,1 m atstumu nuo krovinio siekė 0,17–0,2 µSv/h. Esant tokiam užterštumui, pagal Jordanijoje galiojančius reikalavimus, krovinys į šalį nebuvo įleistas ir, atlikus būtinus tokiais atvejais dokumentų formalumus, nurodyta krovinį grąžinti į Lietuvą.

RSC pabrėžia, kad tikėtina, jog tikroji šios medienos kilmės šalis ne Lietuva, o trečiosios šalys – Baltarusijos Respublika, Ukraina ir Rusijos Federacija (Kalugos, Tulos, Briansko ir Oriolo sritys). Šie regionai po Černobylio atominės elektrinės avarijos buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis, todėl ir medienoje, eksportuojamoje iš šių regionų, nustatomas padidėjęs radionuklidų kiekis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tokios medienos plataus vartojimo prekių gamybai (pvz., baldams), statybai, kurui naudoti negalima, nes gyventojai ir aplinka gali patirti apšvitą jonizuojančiąja spinduliuote. RSC kviečia gyventojus, ūkio subjektus, importuojančius medieną iš minėtų regionų, kilus įtarimų ar abejonių dėl importuojamos medienos kilmės, atlikti papildomus radiologinius tyrimus tam, kad būtų įsitikinta, jog mediena tikrai neužteršta ir ją galima naudoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt