captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasveikinti mažieji šiauliečiai

Šiauliuose jau tryliktą kartą surengta šventė „Aš – mažasis šiaulietis“. Per pusę tūkstančio kūdikių su tėvais susirinko į aikštę išgirsti miesto vadovų sveikinimų ir atsiimti dovanų.
Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Kasmet Šiauliuose gimsta apie pusantro tūkstančio vaikų. Paprastai į Povilo Višinskio aikštę miesto centre jų birželio 1-ąją suvežama daugiau nei pusė. Visiems per metus gimusiems įteikiamas puodukas su miesto simboliu, saldainių ir mažojo šiauliečio pažymėjimas.

„Ką mums reiškia būti šiauliečiu – gyventi gražiame mieste, kad vaikutis pamatytų, kur jis gyvena, kad yra mažasis šiaulietis, didžiuotųsi, kad yra Šiaulių gyventojas“, – sakė šiaulietė Lina.

„Šiauliečiais būti mum labai smagu, ypač kai yra tokia šventė, kai mažus vaikus daugiau pagerbia. Tai yra labai smagu, ir Šiauliams labai gražus renginys“, – kalbėjo šiaulietis Mangirdas.

„Šiauliai – ir mano gimtasis miestas. Norisi tikėti, kad Šiauliai bus tokie gyvybingi, pilni žmonių ir ateityje, kad daugės jų ir daugės. Kad būtų pilnos gatvės ir bulvaras taip, kaip šiandien“, - vylėsi Audra.

Pirmam pasirodymui miesto visuomenei rengiasi ir mažylių mamos. Jos iš anksto turi į Civilinės metrikacijos skyrių atnešti savo kūdikio nuotrauką, kuri užklijuojama ant mažojo šiauliečio pažymėjimo.

„Jie visi yra pakviesti specialiais jiems skirtais kvietimais. Tokių kvietimų išsiuntėme 1154, užsiregistravo į šventę 590“, – teigė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė.               

„Tame slepiasi miliniška prasmė, nes, atsiradus vaikui, atsiranda mama, atsiranda tėtis, atsiranda senelis, atsiranda močiutė – atsiranda tas giluminis ryšys tarp žmonių. Tie rūpesčiai, tie džiaugsmai. Apie tai visa ši šventė“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pirmą kartą mažojo šiauliečio šventė surengta 2005 m., siekiant suburti rekordinį skaičių vaikų vežimėliuose vienoje vietoje. Kasmet šis rekordas – per 600 mažylių aikštėje – pakartojamas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...