Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.10 10:52

Lietuvos vadovei – Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas

ELTA 2013.05.10 10:52

Prezidentei Daliai Grybauskaitei suteiktas Jungtinių Amerikos Valstijų Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei suteiktas Jungtinių Amerikos Valstijų Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardas.

Garbės daktaro regalijos Lietuvos vadovei bus įteiktos gegužės 18 dieną Vašingtone vyksiančioje ceremonijoje.

Kaip rašoma Džordžtauno sveikinimo rašte, Lietuvos Prezidentei garbės daktaro vardas suteikiamas už „skaidrumą, tiesą ir atsakomybę“. Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą gauna nusipelnę asmenys, savo srities lyderiai – iškilūs politikai, mokslininkai, rašytojai, menininkai.

Džordžtauno universitetas yra seniausias JAV ir didžiausias pasaulyje tarptautinių santykių universitetas. Lietuvos Prezidentė šiame universitete studijavo 1992 metais.

Džordžtauno universiteto garbės daktaro vardą yra gavę buvę JAV prezidentai Billas Clintonas ir Ronaldas Reaganas, buvę Jungtinių Tautų generaliniai sekretoriai Kofi Annanas ir Boutros Boutros-Ghali, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barroso, buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis, buvusi JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright, Ispanijos Karalienė Sofija, Liberijos prezidentė ir Nobelio taikos premijos laureatė Ellen Johnson Sirleaf, Afganistano Prezidentas Hamidas Karzai, dabartinis JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis, žinomas ekonomistas Josephas Stiglitzas ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi