captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos apeliacinis teismas muitininkų neišteisino

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pakeitė nusikalstamos veikos kvalifikavimą vadinamojoje muitininkų byloje ir nė vieno iš pareigūnų, kaip dauguma to prašė, neišteisino. Tik 29 muitininkai, teisėjų kolegijos įsitikinimu, ne piktnaudžiavo tarnyba, o kyšininkavo, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Teismas, išnagrinėjęs apeliacinius skundus ir išsamiai susipažinęs su bylos aplinkybėmis, nustatė, kad pareigūnai ne piktnaudžiavo tarnyba (Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 2 dalis) ir padarė žalos valstybei ir dėl to buvo nuteisti Vilniaus apygardos teismo 2015 m. sausio 5 d. nuosprendžiu, bet priėmė kyšius (Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 4 dalis).

Pirmosios instancijos teismas, veiką kvalifikavęs kaip nusikaltimą, muitininkams buvo skyręs baudas iki 600 MGL, kaip nustatyta įstatyme. Lietuvos apeliacinis teismas, perkvalifikavęs nusikalstamą veiką į baudžiamąjį nusižengimą, pinigines baudas itin sumažino.

„Piktnaudžiavimas tarnyba siekiant naudos, t. y. savanaudiškų tikslų, yra sunkus nusikaltimas, už kurį baudžiama laisvės atėmimu iki 7 (septynerių) metų arba bauda nuo 200 iki 600 MGL, – aiškina teisėjai, – o kyšio iki 1 MGL(38 eurų) priėmimas vykdant įgaliojimus savo ar kitų naudai – tai baudžiamasis nusižengimas, už kurį baudžiama bauda nuo 25 MGL (941,25 euro) iki 45 (1694,25 euro) MGL arba areštu.“

Nuosprendžio dalies dėl nuteistiesiems paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės – turto konfiskavimo – Lietuvos apeliacinis teismas nepakeitė. Vienas asmuo yra miręs, todėl nuosprendžio dalis dėl jo pripažinimo kaltu ir nuteisimo panaikinta, baudžiamoji byla jam nutraukta.

Bylos duomenimis, 2012 m. rugsėjo–lapkričio mėnesiais Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano, Slovakijos, Turkijos piliečiai – krovininių transporto priemonių vairuotojai – įdėdavo pinigų (tai buvo 5 eurų, 10 litų, 20 litų, 200 Rusijos rublių banknotai) į muitininkams pateikiamus piliečio pasus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...