captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kadencijų biudžetinių įstaigų vadovams nebus

Parlamentarai, ketvirtadienį iš naujo nenagrinėję šalies vadovės su pataisomis grąžinto įstatymo dėl biudžetinių įstaigų vadovų kadencijų, paliko galioti dabartinę tvarką atsisakant vadovų kadencijų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Seimas yra priėmęs praėjusios kadencijos vyriausybės pateiktą Biudžetinių įstaigų įstatymo projektą iš esmės jį pakeisdamas – numatydamas kadencijas biudžetinių įstaigų vadovams, bet neribodamas jų skaičiaus.

Šalies vadovė grąžino įstatymą siūlydama įstaigų vadovams nustatyti penkerių metų kadenciją bei įtvirtinti, kad tas pats asmuo vadovu būtų skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės, o po pirmos kadencijos pretenduodamas toliau eiti pareigas jis privalėtų iš naujo dalyvauti konkurse.

Kritikai teigė, kad toks siūlymas nepasiektų norimo rezultato, bet sukurtų naujų problemų regionuose.

Prezidentės patarėja Lina Antanavičienė apgailestauja, kad Seimas nenagrinėjo Dalios Grybauskaitės pasiūlymų vetuotam Biudžetinių įstaigų įstatymui. Prezidentės  patarėja sako, kad tokie sprendimai neveda prie efektyvesnio viešojo sektoriaus valdymo.

Biudžetinių įstaigų vadovams kadencijas įvedantį įstatymą buvo parengusi praėjusi vyriausybė, tačiau pateiktas jis buvo jau naujosios valdžios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...