captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prasideda priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas

Prasideda bendrasis priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas. Nuo šiol centralizuotai internetu prašymai bus priimami ir stojant į profesines mokyklas. Pagrindinis priėmimas vyks iki rugpjūčio 18 dienos, papildomas – iki rugsėjo vidurio.  Iš viso į profesines mokyklas planuojama priimti apie 20 tūkstančių moksleivių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pirmą kartą stojimas į profesines mokyklas vyks per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti LAMA BPO sistemą. Anksčiau prašymą priimti į profesinę mokyklą reikėjo pateikti mokyklos priėmimo komisijai. 

Pasak Švietimo ministerijos, dabar bendroje sistemoje mokiniai matys visas įmanomas programas. Tuo metu profesinių mokyklų asociacija tikina, kad tokiu būdu į populiariausias programas atsiras didesnė konkurencija. Šiemet dešimtadaliu mažės priėmimas į grožio specialybes ir daugės vietų pramonės ir statybos programose. Taip pat kelis kartus išaugs priėmimas į modulines programas, trunkančias nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. 

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Kartu su profesine kvalifikacija galima įgyti ir pagrindinį išsilavinimą ar brandos atestatą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...