captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: savivaldybės žinojo planus dėl šildymo lengvatos

Premjeras Saulius Skvernelis pabrėžia, kad savivaldybės žinojo apie planus nuo birželio 1 d. nepratęsti PVM lengvatos už šildymą ir turėjo tam ruoštis anksčiau. Vilniaus savivaldybės perspėjimus, esą dėl minėtų permainų sostinėje išaugs paramos prašytojų skaičius, didės administracinė ir finansinė našta miestui, vyriausybės vadovas įvertino kaip iš dalies politinę reakciją. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Žiūriu kaip į politiką. Rizikų yra įvairių. Vilnius, tikėtina, vienas iš didžiausių srautų, bet tai ne paskutinę dieną reikia daryti ir galiausiai nereikėtų naudotis šita situacija, juo labiau, buvo žinoma, kad ji ateis. Pasiruošimo darbai, kurie buvo numatyti, turėjo būti vykdomi“, – vyriausybėje žurnalistams trečiadienį sakė Premjeras, priminęs, jog PVM lengvatos šildymui planuota atsisakyti dar prieš pusmetį. 

Valdančiosios koalicijos partnerių socialdemokratų lyderiui, Vilniaus vicemerui Gintautui Paluckui pažadėjus registruoti Seime siūlymą dėl nuolatinio lengvatinio PVM tarifo šildymui bei užsiminus apie galimą kompromisinį tarifo variantą, Premjeras akcentavo, kad, siūlant lengvatinio PVM tarifo šildymui alternatyvą, tai būtina daryti atsakingai ir iš karto nurodant finansavimą.

„Noriu priminti, kad galime turėti vieną pagrindinį PVM tarifą (21 proc.) ir du lengvatinius (9 ir 5 proc.), tad bandymas pasiūlyti tarpinį variantą tarp 9 ir 21 proc. yra nerealus ir negali būti taikomas. Pasiūlymai laukiami iš visų politinių jėgų ir iš partnerių, tačiau nereikia apgaudinėti žmonių. Šiais metais finansavimas tolesnis nėra galimas, nebuvo biudžete numatyta“, – kalbėjo S. Skvernelis, teigdamas, kad net jeigu ir būtų priimtas sprendimas dėl alternatyvios lengvatos už šildymą, ji galėtų įsigalioti tik nuo kitų metų.

Pasiteiravus apie Vilniaus valdžios išsakytą kritiką Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) dėl esą vangiai modernizuojamų elektroninių sistemų, Premjeras patikino, kad šiam klausimui yra skiriama daug dėmesio. 

„Privalome padaryti viską, kad tos informacinės sistemos, kurioms buvo išleista ypač didelės sumos, dar litų, būtų funkcionalios. Kad nereikėtų žmogui vaikščioti, pildyti tų dokumentų, ieškotis popierinių variantų, kad būtų maksimalus elektronizavimas. Šiuo metu vyksta susitikimai ir su Lietuvos savivaldybių asociacija“, – kalbėjo S. Skvernelis, neatmetantis galimybės, kad prireikus savivaldybėse gali būti kuriami ir papildomi etatai, bet, pasak jo, tam reikėtų mažiau lėšų nei finansuoti asmenis, kuriems lengvata už šildymą apskritai nepriklauso. 

Kaip ELTA skelbė, Vilniaus savivaldybė teigia, kad nuo birželio 1-osios nustojant galioti lengvatiniam PVM tarifui centralizuotai tiekiamam šildymui, ne tik išaugs šildymo kainos vilniečiams, bet dvigubai – iki maždaug 22 tūkstančių – padidės ir pačių paramos prašytojų skaičius. Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyriuje trečiadienį apsilankiusio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, dėl permainų teks skyriuje įsteigti 17 naujų etatų ir didinti darbo užmokesčio fondą. Iš viso savivaldybei gali prireikti papildomai apie 1,5 mln. eurų. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...