Lietuvoje

2017.05.31 16:10

Teismas: Ž. Mikėnaitė nuo pareigų nušalinta pagrįstai

LRT.lt2017.05.31 16:10

Vilniaus apygardos administracinis teismas kaip nepagrįstą atmetė buvusios Kalėjimų departamento vadovės Živilės Mikėnaitės skundą dėl įsakymo, kuriuo ji buvo nušalinta nuo Kalėjimų departamento direktoriaus pareigų. 

Ž. Mikėnaitė prašė teismo panaikinti teisingumo ministro įsakymą nušalinti ją nuo Kalėjimų departamento direktoriaus pareigų, pripažinti jį neteisėtu, grąžinti į buvusias pareigas ir išmokėti darbo užmokestį bei delspinigius už laikotarpį, kurį buvo nušalinta nuo pareigų, rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pranešime spaudai.

Teismas, išnagrinėjęs šią administracinę bylą, priėjo prie išvados, kad naikinti ministro įsakymą dėl Kalėjimų departamento direktorės Ž. Mikėnaitės nušalinimo nuo pareigų nėra jokio teisinio pagrindo, todėl atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą. 

Kaip pažymima teismo sprendime, pareiškėja buvo nušalinta nuo pareigų remiantis dviem pagrindais: dėl galimo poveikio pavaldiniams ir galimai padarius šiurkščius tarnybinius pažeidimus. Ž. Mikėnaitė iki nušalinimo ėjo pagal pareigas aukščiausio pataisos pareigūno – departamento direktoriaus – pareigas. 

Apie galimai padarytus tarnybinius nusižengimus pranešusi R. Kazėnienė buvo netiesiogiai pavaldi pareiškėjai. Visuose R. Kazėnienės raštuose teigiama, kad pareiškėja jai ilgą laiką darė psichologinį spaudimą ir poveikį. Teismas pabrėžia, kad, nenušalinus pareiškėjos nuo pareigų, nebūtų buvęs užtikrintas tarnybinio patikrinimo eigos ir rezultatų objektyvumas, nes vadovaudama visai departamento ir jai pavaldžių įstaigų sistemai ji galėjo daryti neteisėtą poveikį R. Kazėnienei ir kitiems pataisos pareigūnams, susijusiems su galimų tarnybinių nusižengimų padarymu, slėpti ar naikinti tarnybiniam patikrinimui reikšmės turinčius dokumentus, duoti kitokio pobūdžio neteisėtus nurodymus pavaldiems pareigūnams ir kt. 

„Vadovo nušalinimas nuo pareigų, kai tarnybinis patikrinimas pradedamas pataisos sistemos vadovui, kuris galimai darė neteisėtą poveikį tos pačios sistemos darbuotojui, yra racionali, proporcinga ir pateisinama priemonė, užtikrinanti tyrimo eigos ir rezultatų objektyvumą ir kuri buvo pritaikyta nepažeidžiant administracinės diskrecijos ribų“, – rašoma pranešime. 

Teismas pažymi, kad pareiškėjai teisingumo ministro pranešime buvo tinkamai pranešta, kokius pažeidimus ji yra įtariama padariusi. Komisija ankstesnėje išvadoje konstatavo, kad pareiškėja padarė tarnybinį nusižengimą, o teisingumo ministras įsakymu jau atleistai iš pareigų Ž. Mikėnaitei už šiurkščius tarnybinius nusižengimus skyrė tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą. Vadinasi, pažymima teismo sprendime, pareiškėja pagrįstai buvo nušalinta ir remiantis šiuo pagrindu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.