Lietuvoje

2017.05.31 16:14

Krašto apsaugos ministerija perima „Infostruktūrą“

LRT.lt2017.05.31 16:14

Krašto apsaugos ministerija (KAM), stiprindama ir telkdama visus valstybinius kibernetinio saugumo pajėgumus, perima valstybės įmonę „Infostruktūra“ – taip siekiama užtikrinti saugų valstybinių duomenų perdavimą ir sudaryti sąlygas efektyvesniam kibernetinio saugumo politikos įgyvendinimui, rašoma KAM pranešime spaudai.

Tokiam sprendimui gegužės 31 d., pritarė vyriausybė, kurios nutarimu valstybės įmonės „Infostruktūra“ savininko teisės ir pareigos iš Susisiekimo ministerijos perduotos Krašto apsaugos ministerijai. 

„Viena iš esminių „Infostruktūros“ veiklų – užtikrinti tinkamą saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo funkcionavimą. Tai neatsiejama nuo kibernetinio saugumo užtikrinimo valstybės mastu bei kibernetinio saugumo politikos įgyvendinimo, tad perimdami savo žinion šios valstybės įmonės pavaldumą, vienoje institucijoje sutelksime kibernetinę ir elektroninę saugą“, – pranešime spaudai cituojamas krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Pasak jo, toks sprendimas taip pat padės išvengti funkcijų išskaidymo ir neefektyvaus valdymo.  

Šiuo metu Krašto apsaugos ministerijai yra pavaldus Nacionalinis kibernetinio saugumo centras. Ministerijai taip pat priklauso Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba, Vyriausybinis ryšių centras. Pasak ministro, „Infostruktūrai“ perėjus į KAM pavaldumą, ministerija planuoja įvertinti jai priklausančių kibernetinio saugumo tarnybų funkcijų pasiskirstymą, atlikti veiklos efektyvumo analizę ir priimti atitinkamus sprendimus, didinančiais kibernetinio saugumo užtikrinimą.

„Infostruktūra“ paslaugomis naudojasi valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, įmonėms ir kiti juridiniai asmenys, vykdantys valstybės priskirtas funkcijas. 

Susisiekimo ministerija valstybės įmonės „Infostruktūra“ savininko teises ir pareigas įgyvendino nuo 2015 metų.