captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius kvietė užmegzti ir palaikyti aktyvius ryšius su Rusijos pilietine visuomene

Šiaurės, Baltijos ir Višegrado valstybių užsienio reikalų užsienio ministrų susitikime Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius pabrėžė ilgalaikės ir ambicingos politinės santykių su Europos Sąjungos Rytų partnerėmis strategijos svarbą, rašoma pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

L. Linkevičius gegužės 30 dieną Sopote (Lenkijoje) dalyvavo dvylikos Baltijos, Šiaurės ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime. Jame aptarti tarptautinio saugumo klausimai, ES Rytų kaimynystės politika, santykiai su Rusija, ES darbotvarkė, bendradarbiavimas transporto ir energetikos srityje.

Aptariant santykius su Rusija, ministras ragino užmegzti ir palaikyti aktyvius ryšius su Rusijos pilietine visuomene, demokratine opozicija, nevyriausybinėmis organizacijomis.

L. Linkevičius pažymėjo, kad svarbu toliau nuosekliai įgyvendinti ES Rytų kaimynystės politiką. Šis procesas skatina reformų pažangą ir modernizaciją Ukrainoje, Gruzijoje, Moldovoje ir kitose Rytų partnerystės šalyse, prisideda prie šių šalių visuomenių atsparumo didinimo, stabilumo ir saugumo šiame svarbiame Europos Sąjungai regione.

„Skatindami partnerius vykdyti reikiamas reformas, taip pat turime suteikti jiems adekvačią paramą, sutelkti reikiamus finansinius ir techninius išteklius. Kita vertus, turime brėžti ir ilgalaikę ES Rytų partnerystės politikos strateginę viziją, paremti ES ir Rytų partnerių gilesnę ekonominę ir politinę integraciją“, – sakė L. Linkevičius.

Kasmetiniai 12 Baltijos, Šiaurės ir Višegrado valstybių (Lietuvos, Estijos, Latvijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos ir Vengrijos) užsienio reikalų ministrų susitikimai pradėti rengti 2013 metais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...