captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tvarkiečiai“ imasi organizuoti apkaltą A. Širinskienei, R. Karbauskiui ir A. Verygai

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis teigia, kad „valstiečiai“ Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis ir Aurelijus Veryga nusipelnė apkaltos už praėjusios savaitės istoriją, kai Seimo narė kolegas registravo kalbėti naudodamasi jų kortelėmis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Manau, kad už Konstitucijos pažeidimą, naudojantis svetimomis Seimo nario kortelėmis, apkaltos, kaip ir Linas Karalius su Aleksandru Sacharuku, nusipelno ir R. Karbauskis, ir A. Veryga, ir A. Širinskienė. Į specialiąją tyrimo komisiją kviesime daug patirties šioje srityje turinčią Rimą Baškienę“, – antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė R. Žemaitaitis.

Trečiadienį dėl to „tvarkiečiai“ rengia spaudos konferenciją. Kol kas apkaltos dokumentas nėra registruotas.

Praėjusį ketvirtadienį Seimui svarstant Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas paaiškėjo, kad „valstietė“ Agnė Širinskienė pati užregistravo kalbėti plenarinių posėdžių salėje R. Karbauskį ir A. Verygą su jų kortelėmis. Pirmiausia ją parlamentarams paskundė „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis, kiek vėliau pasinaudojusi svetimomis kortelėmis prisipažino ir pati A. Širinskienė.

Dėl to Seimo posėdžiui pirmininkaujantis Viktoras Pranckietis tikino besikreipsiantis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Ji klausimą ketina svarstyti trečiadienį.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė „valstietė“ A. Širinskienė prisipažino, kad ji su R. Karbauskio ir A. Verygos kortelėmis juos registravo diskusijai.

„Taip, registravau aš su tų Seimo narių kortelėmis“, – teigė parlamentarė. Ji taip pat paprašė registraciją panaikinti.

„Jeigu jūs matote problemą, tegu Etikos ir procedūrų komisija apsvarsto, o dabar persiregistruosime“, – į R. Žemaitaičio pastabą atšovė R. Karbauskis.

Konservatorius Andrius Kubilius priminė, kad „dėl to, kad leido naudotis savo pažymėjimu kitam asmeniui“, prieš kelerius metus vienas Seimo narys jau neteko mandato.

„Noriu priminti, kad Seimo narys Linas Karalius (....) dėl to, kad leido naudotis savo pažymėjimu kitam asmeniui, neteko Seimo nario mandato“, – priminė A. Kubilius.

2010 m. sausį panaši situacija baigėsi L. Karaliaus apkalta. Tuomet pratęstos Seimo sesijos metu parlamentaras Aleksandras Sacharukas neteisėtai naudodamasis Seimo nario Lino Karaliaus kortele už kolegą balsavo 13 kartų.

Dėl neteisėto elektroninės balsavimo kortelės panaudojimo ir balsavimo rezultatų klastojimo Linas Karalius buvo pašalintas iš Seimo apkaltos tvarka. A. Sacharukas išsaugojo mandatą.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...