Lietuvoje

2017.05.30 16:44

Lietuvoje lankosi JAV Kongreso patarėjų delegacija

LRT.lt2017.05.30 16:44

Gegužės 28–30 d. Lietuvos Respublikos Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Lietuvoje lankosi JAV Kongreso patarėjų delegacija. JAV Kongreso patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami kas dvejus metus. 

Gegužės 30 d. Vilniuje susitikęs su JAV Kongreso narių patarėjų delegacija, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius aptarė aktualias dvišalių Lietuvos ir JAV santykių temas, saugumo situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, priemones užtikrinti Lietuvos ir regiono saugumą ir sąjungininkų paramą šioje srityje. Susitikimo metu taip pat buvo skirta dėmesio situacijai Ukrainoje, santykiams su Rusija, hibridinėms grėsmėms, energetinio ir informacinio saugumo klausimams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

D. Skusevičius dėkojo už JAV lyderystę įgyvendinant saugumo priemones regione ir akcentavo Lietuvos tvirtą įsipareigojimą stiprinti nacionalinius gynybos pajėgumus, dalyvavimą tarptautinėje koalicijoje prieš terorizmą ir „Islamo valstybę“, Šiaurės Atlanto aljanso ir transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimą. Daug dėmesio skirta ką tik pasibaigusiam NATO valstybių vadovų susitikimui Briuselyje ir NATO pasirengimui greitai reaguoti į galimas krizes.

JAV pareigūnų delegacija, vizitą pradėjusi Palangoje, jau apsilankė Klaipėdoje, apžiūrėjo Suskystintų gamtinių dujų terminalą, dalyvavo diskusijoje su energetikos ekspertais, susitiko su „Klaipėdos naftos“ ir Klaipėdos uosto vadovybe. JAV kongreso patarėjai taip pat lankėsi Rukloje, kur įvyko susitikimas su Lietuvos ir JAV kariais. Apsilankę Lietuvoje JAV Kongreso patarėjai vyks į Latviją ir Estiją.

Vizito Lietuvoje metu JAV Kongreso patarėjai susitinka su Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Energetikos ministerijų vadovybe, Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovais ir nariais, Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjais, dalyvauja apskrito stalo diskusijose Rytų Europos studijų centre.