captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa atskleidė lietuvių požiūrį į Europos Sąjungą

„Galime pasidžiaugti, kad mūsų užsakytos apklausos rezultatai įrodo, jog penktasis iš Europos Komisijos pasiūlytų scenarijų, kuris kalba apie dar glaudesnę Europos integraciją ir tarpusavio bendradarbiavimo gilinimą, yra pats populiariausias tarp Baltijos šalių respondentų, ypač Lietuvoje. Lietuvoje jį palaiko apie 78 proc. apklaustųjų, Latvijoje ir Estijoje – po 67 proc.“, – apklausos, kuri atskleidė Baltijos šalių nuomonių tendencijas penkių EK pasiūlytų Europos Sąjungos ateities raidos scenarijų atžvilgiu, rezultatus apibendrina Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas Simas Čelutka.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak eksperto, tyrimas atskleidžia, kad euroskepticizmo tendencijos tarsi aplenkia Baltijos šalis.

„Tai yra įkvepiantis ženklas ir galbūt netgi signalas Vakarų Europos didžiosioms valstybėms, kad Centrinėje ir Rytų Europoje tikrai ne visos valstybės perima euroskeptines ir netgi nacionalistines tendencijas“, – sako S. Čelutka.

Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovo Arnoldo Pranckevičiaus teigimu, kalbėti apie alternatyvias ES formas pradėta, nes ES šiemet ieškoma atsakymo, kokią Bendriją norima turėti.

„Ypač tai svarbu visų iššūkių akivaizdoje: nuo „Brexit“ iki migracijos, nuo Ukrainos konflikto iki Sirijos karo. Jean-Claude`as Junckeris jau kovo 1 d. pradėjo diskusiją visoje ES dėl penkių ateities scenarijų tam, kad iš tikrųjų pradėtume konstruktyviai diskutuoti, kaip norėtume keisti Europą, kad ji būtų labiau demokratiška, kad ji būtų labiau atskaitinga ir atliepianti piliečių lūkesčius, ir dėl to vyksta diskusija visose ES valstybėse narėse“, – aiškina A. Pranckevičius.

Plačiau apie apklausos rezultatus – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...