captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teisingumo ministrė siūlo kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl susikirtusių teisinių nuostatų

Iškilus abejonėms dėl galimo diskriminavimo lyties, neįgalumo atžvilgiu įvykusiame konkurse Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus pareigoms užimti, teisingumo ministrė Milda Vainiutė pateiks vyriausybei siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiame konkurse vienodą balų skaičių buvo surinkę trys pretendentai – du vyrai ir moteris. Esant tokiai situacijai, konkurso komisija vadovavosi vyriausybės nutarimo „Dėl konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 69 punktu, kuris teikia pirmenybę pretendentui, atlikusiam nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą arba bazinius karinius mokymus ar atlikusiam alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Tai liudijančius dokumentus pateikė tik vienas kandidatas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tačiau Lygių galimybių kontrolierius savo išvadoje konstatavo, kad jeigu pretendentai į valstybės tarnybą surenka vienodą balų  skaičių – t. y. turi vienodą kvalifikaciją, dalykines ir kitas savybes, reikalingas pareigoms atlikti, pirmenybės teikimas pretendentui, atlikusiam nuolatinę privalomąją karinę tarnybą, baigusiam bazinius karinius mokymus ar atlikusiam alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, prieštarauja  nediskriminavimo  lyties, amžiaus bei negalios pagrindu   principui. 

Pagal Konstituciją tik vyriausybė, o ne atskiros ministerijos turi teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...