captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jungtiniame štabe su premjeru S. Skverneliu aptarti valstybės gynimo klausimai

Gegužės 29  d. ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe, kuriame susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Jonu Vytautu Žuku, Lietuvos krašto apsaugos viceministrais Vytautu Umbrasu, Giedrimu Jeglinsku, Edvinu Kerza ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku gen. mjr. Vitalijumi Vaikšnoru.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Susitikime metu daugiausiai dėmesio skirta Lietuvos valstybės gynybos planavimo ir jos vykdymo klausimai, kiti Lietuvos kariuomenės pajėgumo stiprinimo klausimai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Premjerui taip pat buvo pristatytos Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių ir nacionalinės greitojo reagavimo pajėgos, kalbėta apie Lietuvos kariuomenės ir kitų Vidaus reikalų ministerijos vienetų bendradarbiavimą.

Praėjusią savaitę Jungtiniame štabe įvyko Lietuvos kariuomenės ir Vidaus reikalų ministerijos institucijų (Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Policijos) vadovų susitikimai, kurių metu išsamiai buvo aptarti Lietuvos Valstybės gynybos planavimo ir jos vykdymo klausimai.

Pastaraisiais metais Lietuvos kariuomenės kariai kartu su Vidaus reikalų tarnybų pareigūnais teikė pagalbą gyventojams ekstremalių situacijų atvejais, surengė pakankamai daug įvairaus lygio ir apimties bendrų mokymų, drauge dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse karinėse pratybose, varžėsi sporto varžybose. Kariai ir pareigūnai dalijosi turima patirtimi ir kartu tobulino reagavimo į krizes profesinius įgūdžius, priešgaisrinės saugos, riaušių malšinimo, taiklaus šaudymo, kinologijos, kovos su sprogstamaisiais užtaisais ir kituose kursuose.

Pagrindinės Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiomis institucijomis kryptys – valstybės gynyba, taikos meto užduotys, profesinio tobulinimo, sporto ir kultūriniai renginiai.  Pagal šias kryptis kasmet Lietuvos kariuomenės iniciatyva yra sudaromi ir pasirašomi detalūs bendradarbiavimo planai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...