Lietuvoje

2017.05.29 16:59

Vasarą pradedantiems vaikams rengiama šventė „Mano vasara saugi“

LRT.lt2017.05.29 16:59

Vaikų gynimo dienos išvakarėse, gegužės 31 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks smagi šventė Vilniaus miesto vaikams „Mano vasara saugi“. Šventės rengėjai siekia priminti, jog visi vaikai turi teisę į saugų, smagų ir ugdantį vasaros poilsį, o mes, suaugusieji – pareigą jiems tokią galimybę suteikti. 

„Vaikų smalsumas ir noras pažinti neišeina atostogų. Vasara – puikus metas jiems  išbandyti kitokias veiklas, kurioms per mokslo metus pritrūkdavo laiko. Už nenutrūkstamą vaikų tobulėjimą atostogų metu turėtų būti atsakingi ne tik tėvai, bet ir visa sąmoninga bendruomenė, tai yra tie asmenys, kurie suvokia savo atsakomybę už vaikų saugią aplinką,“ – pastebi Vilma Smaliukienė, šio renginio organizatorė.

Šventę pradės 11 val.  startuosianti visuotinė akcija „Vilnius striksi“, primenanti apie judėjimo naudą bei būtinybę formuoti sveiko gyvenimo įgūdžius. Akcijos organizatoriai pasirengę įrodyti, jog šuoliukai per šokdynę – ne tik geras būdas apšilti prieš aktyvią veiklą, bet kartu labai smagus ir sveikatai naudingas pratimas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atostogauti pradedantiems vaikams, darželinukams ir moksleiviams, „Mano vasara saugi“ metu rengiama gausybė smagių pramogų: kūrybinių dirbtuvių, estafečių, lindyhopo, hiphopo, kitų šokio stilių užsiėmimų, gyvo stalo futbolo turnyras, šokinėjimo per gumytę čempionatas, milžiniškų muilo burbulų šou.

Vilniaus apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai surengs keletą užsiėmimų: LVJC baseine pademonstruos, kaip narai gelbėja skęstančiuosius bei papasakos apie saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens svarbą; pristatys GPIS sistemos, įspėjančios apie artėjančias gamtos stichijas bei didelio masto nelaimes, veikimą; pademonstruos gaisrų gesinimo įrangą; parodys kaip su turima hidrauline gelbėjimo įranga išlaisvinami žmonės iš sumaitoto automobilio. Taip pat komanda padės įsivaizduoti, kaip greita ir patogi susisiekimo priemonė, t.y. lengvoji mašina, nesilaikant saugaus eismo taisyklių, gali tapti neleidžianti ištrūkti metalo krūva. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su šuniuku Amsiu papasakos apie savo darbą, patars kaip elgtis kilus grėsmei, kad apsaugoti save ir savo draugus.

Vaikų atostogų kokybe besirūpinančius tėvelius renginio organizatoriai kviečia į stovyklų mugę, kurioje vasaros stovyklų organizatoriai atskleis, kokių staigmenų vaikams yra suplanavę šią vasarą.

Ugdymo specialistus „Mano vasara saugi“ organizatoriai kviečia į konferenciją „Saugumo garantija. Kas ją gali suteikti?“, atkreipiančią visuomenės dėmesį į vaikų ir jaunimo saugumą vasaros metu. Konferencijos pranešėjai pasidalins savo patirtimi vykdant prevencines vaikų saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens programas bei pristatys skęstančiojo gelbėjimo ir pirmosios pagalbos teikimo skendusiajam principus.

Dienai baigiantis visi šventės dalyviai bus pakviesti į pikniką – atsipalaiduoti, pasiklausyti smagios muzikos ir pasistiprinti lauke keptomis dešrelėmis bei pačių atsineštais sumuštiniais. 

Visi šventės renginiai nemokami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt