captcha

Jūsų klausimas priimtas

Suskaudo galvą: kaip atpažinti, ar tai – migrena?

Vis tik suskaudus galvą, dažnas iš karto prilipina sau diagnozę – migrena. Tačiau galvos skausmo priežasčių gali būti įvairių, o migreną diagnozuoti yra itin sudėtinga, sako Kauno klinikų gydytojas neurologas prof. Kęstutis Petrikonis. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Migreną labai sunku „pačiupinėti“ – jos nesimato, turi tikėti tuo, ką sako pacientas – ir suprasti, ir išgirsti, ir dar paskirti tyrimus ir gydymą, rekomenduoti gyvenimo būdą. Tai nėra labai lengva“, – pasakoja gydytojas. 

Pasak jo, galvos skausmo priežasčių gali būti įvairių – ir uždegimai, ir traumos, ir augliai ar kraujotakos sutrikimai. Jei, remiantis tyrimais, nepavyksta rasti kitų galvos skausmo priežasčių, pagrindinis būdas diagnozuoti migreną – pokalbis su pacientu. 

„Dabar yra sukurta įvairių internetinių, elektroninių diagnostikos priemonių, kur patys pacientai gali užpildyti testus ir preliminariai nustatyti diagnozę“, – sako K. Petrikonis. 

Pasak jo, pacientui reikia padėti susiorientuoti, kaip vyksta migrenos priepuolis. Migrena dažniausiai pasireiškia kaip labai stiprus dažnai tik vienos galvos pusės pulsuojantis skausmas, dažnai prieš tai lydimas vadinamosios auros – blyksėjimo, mirgėjimo akyse, kalbos sutrikimo, nutirpimo ir pan. Galvos skausmas dažnai būna lydimas pykinimo arba vėmimo, atsiranda jautrumas šviesai ir garsui.

Kaip pabrėžia gydytojas, migrenos priepuolis atitraukia žmogų nuo jo kasdienybės, jis negali atlikti tų funkcijų, kurias atlieka įprastai. Taip pat netgi praėjus priepuoliui pacientas dar dieną ar kelias gali vis dar jaustis blogai.

Plačiau apie migreną – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...