captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos bankas išleis naują monetą, skirtą Lietuvos gyvūnams

Lietuvos bankas turi džiugių žinių gyvūnų mylėtojams – netrukus apyvartoje turėtų pasirodyti pinigai, ant kurių puikuosis Žemaitukas ir Lietuvių skalikas. Kaip kalamos pirmosios tokios monetos, pasakojama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mūsų gyvūnai“.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Ant pinigų dažnai vaizduojami gyvūnai, įvairūs šaliai būdingi žvėrys. Kaip rodo pasaulinė praktika, gyvūnus žmonės vertina geriau, lengviau atpažįsta ir geriau prisimena, nei politinius veikėjus ar žinomas asmenybes. 

„Gamtos tema monetos Lietuvoje atsirado 2002 m. Tada dar turėjome litą, ir Lietuvos bankas nusprendė išleisti naują seriją – Lietuvos gamtos seriją. Pirmoji moneta buvo išleista liepsnotajai pelėdai, vėliau buvo leidžiamos kitos monetos, joms gyvūnai ir augalija buvo parenkami iš Raudonosios knygos. Paskutinė teminė moneta, skirta baliniam vėžliukui, buvo išleista prieš penkerius metus.

Paskui įsivedėme eurą, ėmėme galvoti, kaip vėl sudominti žmones, kokią monetų seriją reikėtų išleisti. Nutarėme išleisti Žemaitukui ir Lietuvių skalikui skirtą temą. Tai yra unikalios nacionalinės veislės, be abejo, svarbios Lietuvai, bet norime, kad apie jas sužinotų ir už Lietuvos ribų gyvenantys žmonės. Taip pat norime pritraukti naujų numizmatų, kurie domisi šunimis ir žirgais“, – pasakoja Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mūsų gyvūnai“. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...