captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos uoste – kovinių laivų fregatos iš Norvegijos ir Nyderlandų

Į Klaipėdos uostą atplaukė NATO nuolatinės parengties kovinių laivų grupės fregatos iš Norvegijos ir Nyderlandų. Jos lydėjo Norvegijos kariuomenės techniką į Lietuvą gabenantį keltą. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Tai – pirmas kartas, kai NATO karinės jūrų pajėgos prisidėjo dislokuojant tokius Aljanso priešakinių pajėgų pajėgumus. Šeštadienį Klaipėdos Centriniame keltų terminale NATO junginio laivuose galės apsilankyti klaipėdiečiai ir miesto svečiai. 

NATO nuolatinės parengties 1-osios jūrinės grupės kovinių laivų junginį sudaro dideli, antvandeninės kovos laivai, tokie kaip fregatos ir eskadriniai minininkai. Šio junginio laivai veiklą vykdo Šiaurės Europos vandenyse.

„Šios grupės pagrindinis tikslas šiuo metu yra Baltijos šalyse vykdyti įvairius mokymus ir kaip ir grupės vadas sakė, prieš tai buvo vykdomi mokymai su Estijos, Latvijos, Švedijos laivynais. 

Lietuvos karo laivas taip pat dalyvavo konvojavimo operacijoje, kurios metu keltas su karine įranga įplaukė į Klaipėdos uostą. Žodžiu, tai yra ryšių stiprinimas ir mokymasis veikti kartu“, – pasakojo Karinių jūrų pajėgų atstovas spaudai kmd. ltn. Ramūnas Kažerskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...