Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.09 19:22

Prezidentei įteiktas Karolio Didžiojo apdovanojimas

ELTA, LRT.lt 2013.05.09 19:22

Vokietijos istoriniame Acheno mieste vyksta iškilminga ceremonija, kurio metu prezidentei Daliai Grybauskaitei įteiktas garbingas Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Vokietijos istoriniame Acheno mieste vyksta iškilminga ceremonija, kurio metu prezidentei Daliai Grybauskaitei įteiktas garbingas Tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas.

Politikos „Oskaru“ vadinamas apdovanojimas prezidentei skirtas už Lietuvos indėlį siekiant Europos Sąjungos (ES) vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo. Apdovanojimo komitetas taip pat pabrėžė prezidentės vaidmenį vykdant ES biudžeto reformą ir užtikrinant Baltijos valstybių dinamišką raidą.

Apdovanojimo ceremonija vyksta Karolio Didžiojo rūmuose, dabartinėje Acheno miesto rotušėje.

Joje iškilmingą sveikinimo kalbą pasakė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas. Kalbos fragmentus galite perskaityti čia. Savo kalbą pasakė ir apdovanotoji D. Grybauskaitė. Prezidentės kalbos fragmentus galite perskaityti čia.

Ceremoniją tiesiogiai transliuoja LRT televizija, LRT radijas ir Vokietijos nacionalinė televizija.

Iškilmėse dalyvauja Europos lyderiai, tarp jų ES Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompuy, garsūs politikai, menininkai ir akademinės bendruomenės atstovai, yra politikų ir iš Lietuvos.

Anot Prezidentės spaudos tarnybos, Karolio Didžiojo apdovanojimas – tai ne tik D. Grybauskaitės tarptautinės politikos, bet kartu ir Lietuvos įvertinimas už indėlį kuriant Europos vienybę bei pavyzdį Europos šalims, kaip kovoti su ekonomine krize.

Kaip pranešė LRT radijas, išvakarėse į Acheną atvykusi D. Grybauskaitė Vokietijos studentams sakė, kad išsikapstyti iš krizės šaliai padėjo ne tik taupymas ir reformos, bet ir žmonių išradingumas bei smulkiojo verslo plėtra.

Ketvirtadienį, kai prezidentei bus teikiamas apdovanojimas, Achene skambės ir lietuviškos dainos, vyks tautinių kostiumų kolekcijos teatralizuotas pristatymas „Raštų pynė“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi