captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sunkus darbas lietuvę atvedė ir į Varšuvos didįjį teatrą, ir į kino ekraną

Kažkada Visagine gimusi Margarita Simonova dėl baleto turėjo palikti tėvų namus, tačiau ašaromis aplaistytas kelias ją nuvedė į Varšuvos didžiojo teatro sceną, o visai netrukus apie ją išgirs ir visas kino pasaulis. 
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pagrindinį vaidmenį rusų kino juostoje „Bolshoy“ atlikusi lietuvė M. Simonova pasakoja, kad iš pažiūros trapiame šokio pasaulyje realybė dažnai būna visai kitokia. 

Juosta, kurioje vaidina profesionalūs šokėjai, pasakoja apie baleto užkulisius: juodą darbą nuo pirmųjų dienų, pasiaukojimą, konkurenciją bei intrigas. 

Filmavimas Maskvoje truko 8 mėnesius, per juos lietuvė susipažino su rusų kino ir teatro žvaigždėmis, rado daug naujų draugų ir išmoko daug naujo, taip pat turėjo galimybę patobulinti šokio meistriškumą. 

„Po pirmų poros pamokų negalėdavau atsikelti iš lovos, man viską skaudėdavo. Dirbdavome labai daug, mano vaidmuo – geriausios Rusijos mokyklos šokėjos. Tai – kitas pasaulis, kitas lygis, iš manęs bandė išspausti viską“, – prisimena balerina. 

Šokėjos teigimu, baletas – tai tokia disciplina, kuri yra panaši į diktatūrą. 

„Mokykloje disciplina yra žiauri, grafikas – taip pat. Dirbdavome iki 9 vakaro. Yra didelė konkurencija, vaikai labai stengiasi tam, kad patektų ir gautų vaidmenį. Tačiau tame nėra tragedijos, tai – toks menas, ir, jeigu neįdėsi darbo, charakterio, tiesiog nieko nepasieksi“, – įsitikinusi pašnekovė. 

Balerina jau septynerius metus šoka Varšuvos didžiojo teatro baleto trupėje. Lenkijos sotinėje karjerą pradėjusi nuo kordebaleto, dabar 28 metų artistė atlieka pagrindinius vaidmenis populiariausiuose spektakliuose. 

„Varšuvoje iš tikrųjų atsivėrė tikras didysis baletas, nes trupės direktorius kviečia labai garsius choreografus, tai man – svarbiausia priežastis, dėl kurios nenorėjau išvažiuoti iš Varšuvos“, – sako M. Simonova. 

Netgi ypatingu talentu apdovanoti šokėjai gali iki pensijos stovėti paskutinėje kordebaleto eilėje. Lietuvė gabumais neišsiskyrė, tačiau buvo su kaupu apdovanota tvirtu charakteriu, kuris neleido palūžti dramatiškiausiose situacijose. 

Mergina gimė ir augo Visagine, į kurį po studijų atvažiavo dirbti iš Rusijos kilę jos tėvai Irena ir Aleksandras Simonovai. Būdama maža ji turėjo tiek energijos, kad tėvai nusprendė mergaitę leisti į akrobatikos būrelį, tačiau dukters ateities sieti su sportu jie neketino. 

Visas pasakojimas – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...