captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje – ekspertų iš viso pasaulio diskusijos apie moterų teises

Lyčių lygybė darbo rinkoje ir moterų teisės pastaraisiais metais sulaukia vis daugiau dėmesio. Ar visuomenė darosi vis sąmoningesnė, ar įgauname drąsos kalbėti temomis, kurios rūpi ir skauda?
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vilniuje antra diena vyksta Europos ir Azijos lyderių, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimai konferencijoje „Moterų ekonominis įgalinimas: lygios galimybės darbo pasaulyje“. Tarp renginyje dalyvaujančių svečių – organizacijos „Jungtinių Tautų Moterys“ vadovo pavaduotoja Lakshmi Puri. Jos organizuotos iniciatyvos diktuoja moterų teisių aktyvizmo kryptis visame pasaulyje. L. Puri išskiria pagrindinius iššūkius, susijusius su moterimis ir situacija darbo rinkoje.

„Yra didžiuliai lyčių nulemti atotrūkiai. Net ir Europoje matyti tarp vyrų ir moterų esantys gaunamo atlygio už darbą, pensijų, socialinės apsaugos, įsitraukimo į darbo rinką skirtumai. Žinoma, Lietuvoje situacija palyginti gera, 74 procentai moterų yra darbo rinkoje. Bet daugelyje pasaulio šalių situacija yra labai bloga, daug kur vos 50 procentų moterų yra įsitraukusios į darbo rinką, kai kuriose šalyse – vos 25“, – kalba „Jungtinių Tautų Moterys“ vadovo pavaduotoja.

Plačiau apie tai – Ievos Balsiūnaitės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...