captcha

Jūsų klausimas priimtas

Savivaldybė nusprendė dėl „Vilniaus festivalių“ ir G. Kėvišo sutarties

Vilniaus miesto savivaldybė, atlikusi vidaus auditą viešojoje įstaigoje „Vilniaus festivaliai“ ir ištyrusi projekto „Geriausi pasaulio orkestrai Vilniuje“ vykdymą, sako, kad „Vilniaus festivaliai“ savivaldybės biudžeto lėšas šiam projektui rengti ir įgyvendinti panaudojo teisėtai, pagal teisės aktų reikalavimus, o įstaigos vadovas veikė pagal jam suteiktus įgaliojimus ir jų neviršijo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vertindami „Vilniaus festivalių“ ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) ryšius bei su jo vadovu Gintautu Kėvišu 2003 metais sudarytos darbo sutarties teisėtumą, auditoriai konstatavo, kad „Vilniaus festivalius“ ir LNOBT siejo sutartiniai teisiniai santykiai, darbo sutarties teisėtumo pažeidimų nenustatyta. Išvadoje pabrėžiama, kad G. Kėvišas „Vilniaus festivaliuose“ pagal nuotolinio darbo sutartį ėjo antraeiles pareigas, jam nustatyta 3 valandų darbo trukmė, darbo sutartis nustatyta tvarka užregistruota Darbo sutarčių registravimo žurnale. Audito išvadoje akcentuojama, kad patikrinus visas 2014–2017 metais „Vilniaus festivalių“ sudarytas sutartis, nepasitaikė atvejo, kad su G. Kėvišu būtų sudaryti papildomi susitarimai dėl paslaugų ar darbų atlikimo.

Vidaus audito metu taip pat nustatyta, kad įgyvendinant projektą „Geriausi pasaulio orkestrai Vilniuje“ įstaigos „Vilniaus festivaliai“ generalinis direktorius Remigijus Merkelys, pervesdamas lėšas Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui, Londono simfoniniam orkestrui ir Izraelio filharmonijos orkestrui, veikė teisėtai ir neviršijo jam suteiktų įgaliojimų. 

Prieš kelias dienas Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad LNOBT vadovas G. Kėvišas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti pareigas, nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti bei nustatyta tvarka deklaruoti privačius interesus, primena ELTA.

Taip pat jis pažeidė šio įstatymo draudimą atstovauti valstybės ar savivaldybės institucijoms tvarkant reikalus su fiziniais ar juridiniais asmenimis, iš kurių jis ar jam artimi asmenys gauna bet kurios rūšies pajamų. 

VTEK rekomenduoja skirti G. Kėvišui drausminę nuobaudą ir spręsti klausimą dėl nuolatinio interesų konflikto jo veikloje pašalinimo.

Tyrimas atliktas Seimo nario Povilo Urbšio ir kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson pranešimų pagrindu.

Tyrimo metu buvo vertinti G. Kėvišo tarnybiniai veiksmai dėl 2014–2017 m. LNOBT planuotų ar surengtų renginių, susijusių su jo paties bei jam artimų asmenų privačiais interesais.

Tyrimo duomenimis, G. Kėvišas veikia nuolatinėje viešųjų ir privačių interesų kolizijoje. Jo darbas VšĮ „Vilniaus festivaliai“ ir atlygintinų paslaugų teikimas koncertų organizavimu bei tarpininkavimu užsiimančioms jo sūnaus vadovaujamoms bendrovėms UAB „Riverside music“ ir „Riverside music Ltd“ kelia tiesioginę bei nuolatinę interesų konfliktų grėsmę G. Kėvišo tarnybai. Nešališkumo kontrolės užtikrinimui kelia kliūčių tokia LNOBT generalinio direktoriaus veikla, kai su jo privačiais interesais susiję reikalai – kontaktai su užsienio atlikėjais bei meno kolektyvais – tvarkomi jo tarnybinių komandiruočių užsienyje metu, o susitarimai sudaromi žodžiu ar galbūt kitais neformaliais būdais.

VšĮ „Vilniaus festivalių“ „Vilniaus festivalio“ meno vadovu G. Kėvišas dirba nuo 2003 m. Greta „Vilniaus festivalio“ VšĮ „Vilniaus festivaliai“ vykdo ir projektą „Geriausi pasaulio orkestrai Vilniuje“. Dalis šių renginių vyksta LNOBT koncertų salėse. Tyrimo metu nustatyta, kad sutarčių su savo antruoju darbdaviu – VšĮ „Vilniaus festivaliai“ direktoriumi – yra pasirašęs ir asmeniškai pats G. Kėvišas kaip LNOBT vadovas: 2014 m. balandį – dėl Georgo Fridricho Hendelio (Georg Friedrich Handel) oratorijos „Aleksandro puota“ bei 2015 m. vasarį – dėl Milano „Filarmonica della Scalla“ orkestro koncerto.

Tyrimo duomenimis, eidamas LNOBT generalinio direktoriaus pareigas, G. Kėvišas atstovauja ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“. Kultūros ministerijos leidimo, suteikiančio teisę atstovauti šiai įstaigai, jis nėra gavęs. 

VTEK tyrimo metu surinkti duomenys pagrindžia ir G. Kėvišo asmeninį santykį su bendrovėmis UAB „Riverside music“, „Riverside music Ltd“ bei jose vykdomą individualią veiklą. 2016 m. LNOBT su „Riverside music Ltd“, kuri turi išskirtines teises atstovauti tam tikriems atlikėjams, yra sudariusi tris sutartis dėl koncertų organizavimo. Jas pasirašė G. Kėvišo pavaduotojas. Tačiau VTEK tyrimo medžiaga rodo, kad G. Kėvišas, kaip LNOBT vadovas, yra ir pats priėmęs sprendimų dėl šių atlikėjų pasirodymo: jis rūpinosi finansine parama, tarėsi dėl koncertų tarnybinių komandiruočių metu, įtraukė juos į 2015–2016 m. LNOBT sezono repertuarą.

2015 m. birželį Vilniaus miesto savivaldybės mero G. Kėvišas prašė finansiškai paremti keturis koncertus jo vadovaujamame teatre – du iš jų organizavo jo sūnaus įmonė. Taip pat G. Kėvišas tvirtino 96-ojo LNOBT sezono repertuarą, į kurį buvo įtrauktas ir jo sūnaus įmonės organizuotas Londono simfoninio orkestro pasirodymas. O 2016 m. gegužę G. Kėvišo pasirašytame įsakyme nurodyta, kad 97-ojo sezono metu teatre pasirodys Karališkasis filharmonijos orkestras – taip pat atstovaujamas jo sūnaus įmonės.

Atliekant tyrimą taip pat nustatyta, kad G. Kėvišas 2015 m. sausį sudarė paslaugų teikimo sutartį su jo sūnaus vadovaujama ir muzikinius renginius organizuojančia UAB „Riverside music“. Tačiau šios aplinkybės jis nedeklaravo iki šiol, nors turėjo tą padaryti per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties pasirašymo.

G. Kėvišo privačių interesų deklaracijoje nenurodytos ir jo turimos akcijos, kurias jis 2016 m. deklaravo Valstybinei mokesčių inspekcijai. Paskutinįkart teiktoje G. Kėvišo privačių interesų deklaracijoje apie UAB „Riverside music“ pateikiama neteisinga, o apie „Riverside music Ltd“ – netiksli informacija: deklaracijos teikimo metu G. Kėvišo sutuoktinė nebuvo UAB „Riverside music“ akcininkė. Šios bendrovės vienintelis akcininkas ir vadovas buvo LNOBT generalinio direktoriaus sūnus. G. Kėvišas yra ne kartą viešai teigęs, kad jo sūnus – „Riverside music Ltd“ vadovas, tačiau deklaracijoje nurodo, kad – tik akcininkas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...