captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Kubilius pasiūlė naujas kovos su alkoholizmu priemones

Nors Seimas ketvirtadienį nepritarė parlamentaro konservatoriaus Andriaus Kubiliaus pateiktam rezoliucijos projektui „Dėl naujų kovos su alkoholizmo priemonių“, jo atmesti parlamentarai nesiryžo. Už tai, kad projektą redaguotų iš įvairių frakcijų atstovų sudaryta redakcinė komisija, ketvirtadienį balsavo 67 parlamentarai, 15 parlamentarų siūlė projektą atmesti. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Seimo narys konservatorius A. Kubilius mano, kad alkoholizmas turi būti prilyginamas priklausomybei nuo narkotikų ir vaistai bei paslaugos gydymui nuo alkoholizmo turi būti valstybės visiškai kompensuojamos.

Politikas siūlė apsvarstyti ir Jungtinių Amerikos Valstijų pavyzdžiu pradėti įgyvendinti Lietuvoje „Svaigalų teismų“ sistemą. 

A. Kubilius ragino sukurti medicininę „Patikros ir ankstyvos intervencijos“ sistemą, kuri padėtų anksti nustatyti alkoholizmu sergančius asmenis ir suteikti ankstyvą pagalbą jiems. 

Jo nuomone, vietos seniūnams kartu su vietos bendruomenės lyderiais bei policijos atstovais ir medikais turėtų būti suteiktos žymiai didesnės teisės ir atsakomybės padėti lėtiniu alkoholizmu sergantiems ar su alkoholizmo psichoze susiduriantiems asmenims: suteikiant seniūnams galimybes ir pareigas rūpintis jų priverstiniu gydymu, reguliaria jų elgsenos stebėsena, medicinine patikra, stebėti jų šeimos ir vaikų būklę. 

A. Kubiliaus manymu, privalomas gydymas turi būti teikiamas tiems asmenims, kurių priklausomybė nuo alkoholio yra tapusi ryškiai išreikšta ir jau kelianti didelį pavojų aplinkiniams asmenims, arba tais atvejais, kai asmuo susidurdamas su valstybės pagalba siūlant jam gydymąsi ir kitas priemones, kurios padėtų išlipti iš alkoholizmo liūno, piktybiškai atsisako bet kokios pagalbos. 

A. Kubilius savo dokumento projekte siūlė Seimui pavesti Seimo valdybai, tariantis kartu su vyriausybe, iki 2017 m. liepos 1 d. sudaryti bendrą darbo grupę, kuri iki šių metų rugsėjo 1 d. pateiktų Seimui detalesnes išvardintų priemonių įgyvendinimo nuostatas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...