captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė: Lietuva didins įsitraukimą kovoje su tarptautiniu terorizmu

Lietuva planuoja pagal išgales didinti įsitraukimą kovoje su tarptautiniu terorizmu, teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš specialųjį valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą Briuselyje, kuriame, tikimasi, bus patvirtintas sprendimas, kad NATO, kaip organizacija, įsitrauks į kovą su „Islamo valstybe“ (IS).
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Yra tikėtina ir mes tikimės, kad priimsime sprendimą šiandien, kad pati organizacija NATO taps koalicijos nare kovoje su tarptautiniu terorizmu ir IS, anksčiau visos šalys dalyvavome pavieniui. Be jokios abejonės Lietuva taip pat didins savo įnašą taip, kaip ir visos šalys. Mes ir dabar dalyvaujame, kaip žinote, tiek Afganistane, tiek Malyje, tiek Irake, ir, be jokios abejonės, pagal savo galimybes mes savo įnašą didinsime“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams Briuselyje.

Prezidentė taip pat tikisi, kad susitikime, kuriame pirmą kartą dalyvaus naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas „bus naujai patvirtinti ankstesni sprendimai bei nurodytos gairės kaip judėsime į priekį“.

„Mes matome naujus pasaulinius lyderius mūsų organizacijoje ir iššūkiai yra nauji – tai ir tarptautinis terorizmas, ir mūsų regionas kaip tik stiprina savo atgrasymo priemones“, – susitikimo kontekstą nusakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė tiki, kad Aljanso šalys sieks įgyventi įsipareigojimą NATO skirti 2 proc. BVP finansavimą gynybai, ir kad 20 proc. jo būtų skiriama modernizavimui. 

„Manau, kad sieks, tai yra būtina, tai yra jau neišvengiamybė, bet aišku tempai priklausys nuo daugelio šalių galimybių. Mūsų tempai buvo apspręsti išorinių grėsmių. Labai džiaugiuosi, kad sugebėjome ir sustiprinti savo kariuomenę, atnaujinti, modernizuoti ginkluotę, ir tuo pačiu atkurti rezervą per šauktinių sistemą. Taigi Lietuva tikrai pirmiausiai stiprina savo pajėgas gynybai, kad galėtų tuomet kreiptis ir į kitas šalis esant reikalui, kad ir jos galėtų padėti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lietuva 2 proc. finansavimą gynybai ketina pasiekti kitąmet. Šiuo metu gynybai tiek skiria JAV, Graikija, Estija, JK ir Lenkija. Reikalavimą dėl 20 proc. modernizavimui jau vykdo Lietuva, Liuksemburgas, Lenkija, Norvegija, JAV, Prancūzija, JK, Turkija, Rumunija ir Italija.

Kalbėdama apie D. Trumpą Prezidentė sakė, kad reikėtų žiūrėti ne į retoriką, o į veiksmus.

„Yra įvairių niuansų ir jautrumų. Naujojo prezidento asmenybė yra ryški, bet mes žiūrėkime į tai, kas mums rūpi ir kokie yra konkretūs rezultatai. Nes šioje situacijoje mums ne tiek retorika ir retoriniai apsistumdymai įdomūs, bet konkretūs rezultatai, o rezultatai yra tokie, kad jau dabar naujojo prezidento iniciatyva tarp 30 ir 40 proc. didinamas būtent Europai skirtų atgrasymo priemonių finansavimo paketas“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė tai įvertino „labai pozityviai“, ir pabrėžė, kad Varšuvoje priimti įsipareigojimai dėl tarptautinio bataliono vykdomi, kaip ir šių įsipareigojimų finansavimas mūsų regione. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...