captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimas: Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių pagal naujų vaistų prieinamumą

Tarp Baltijos šalių pagal naujų vaistų prieinamumą pirmauja Lietuva. Latvija pagal naujų, efektyvių vaistų ir valstybės kompensavimo lygį Europoje užima stabilią paskutinę vietą, rodo Europos farmacijos pramonės federacijos ir asociacijų tyrimas „Patients W.A.I.T. Indicator“, rašo rus.db.lv.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Iš Europos vaistų agentūros 2013, 2014 ir 2015 metais patvirtintų dvylikos naujų medikamentų Latvijoje valstybė pacientams kompensuoja tik devynis, o likusieji parduodami visa kaina.

Gana didelis naujų vaistų prieinamumas Austrijoje, Vokietijoje, Danijoje ir Jungtinėje Karalystėje, kur valstybė apmoka pacientams 97 naujus medikamentus. Lietuva apmoka 30 naujų vaistų, Estija – 19, tokios nedidelės valstybės kaip Slovėnija ir Čekija kompensuoja atitinkamai 55 ir 44 medikamentus, ir netgi nelabai turtinga Bulgarija – 45 naujus vaistus.

Tarptautinės inovatyvių farmacijos įmonių asociacijos valdybos pirmininkės Andos Blumbergos nuomone, galima gydyti ir 20–30-ies metų senumo vaistais, tą Latvija ir daro. Bet, gydant vėžį, diabetą ir širdies-kraujagyslių ligas, čia geriausia rinktis naujus ir efektyvius medikamentus.

„Deja, dėl Latvijoje fiksuojamo didžiulio kompensuojamų vaistų biudžeto trūkumo nauji vaistai faktiškai neprieinami. Tai didelis nuostolis ne tik ligoniams, bet ir visuomenei, ir valstybei apskritai“, – sakė A. Blumberga.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...