Lietuvoje

2017.05.24 15:31

Belgijos piliečiui kilo problemų dėl mobiliojo parašo Lietuvoje

BNS2017.05.24 15:31

Belgijos pilietis, nuolat gyvenantis Lietuvoje, su dar prieš kelerius metus Migracijos valdybos išduota kortele, patvirtinančia Europos Sąjungos narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvoje, galėjo nevaržomai naudotis visomis viešomis paslaugomis, taip pat – ir mobiliu parašu. 

Tačiau kai 2015 m. Pareiškėjo kortelė buvo pakeista pažyma, prasidėjo nepatogumai. Mobiliojo ryšio operatorius nutraukė mobiliojo parašo paslaugą argumentuodamas tuo, kad pažyma nėra tinkamas dokumentas, kurio pagrindu asmuo galėtų būti tinkamai identifikuojamas ir tokios paslaugos negali būti teikiamos, rašoma pranešime spaudai.

Asmuo teisinės pagalbos į VšĮ „Europos žmogaus teisių fondą“.

Pareiškėją teisme atstovaujanti advokato padėjėja Evelina Baliko pažymi, kad tai nėra pirmas toks atvejis Lietuvoje – analogiškų prašymų nuolat sulaukiama jau kelerius metus, tačiau niekas iki šiol neišdrįsdavo kreiptis į teismą. 

Asmuo, neturintis mobiliojo parašo, yra priverstas naudotis notaro paslaugomis, jei nori įsteigti juridinį asmenį, kas labai padidina išlaidas. 

Registrų centras, pateikęs atsiliepimą byloje, iš dalies sutiko su skundu – valstybės įmonei yra žinoma ši problema. Pareiškėjui pakartotinai besikreipus dėl elektroninio parašo, jis buvo išduotas, o dar po kelių dienų informavus įmonę dėl nesklandumų, parašo funkcionalumas sutvarkytas.

Dėl bendradarbiavimo su Registrų centru problema buvo išspręsta, o skundas atsiimtas. 

„Tai – puikus pavyzdys, kai institucijų geranoriškumas ir konstruktyvus dialogas gali būti efektyvus sprendimo būdas“, – rašoma „Europos žmogaus teisių fondo“ pranešime spaudai.