captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje iškrauta NATO priešakiniame batalione tarnausiančių Norvegijos karių technika

Trečiadienį į  Klaipėdos  jūrų uostą atgabenta  Norvegijos kontingento, tarnausiančio NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kovinė ir administracinė technika. Apie šešias dešimtis karinio transporto vienetų sudarys įvairių modifikacijų tankai „Leopard“, pėstininkų kovos mašinos CV 90, įvairių modifikacijų šarvuočiai M113, krovininės ir lengvosios transporto priemonės. 
Lauros Skiezgilienės nuotr.
Lauros Skiezgilienės nuotr.

Karinės Norvegijos kariuomenės technikos atvykimą į Klaipėdos jūrų uostą padėjo užtikrinti  Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Sūduvis“ (M-52). Jis  pasitiko ginkluotę gabenantį keltą ir jį lydinčias NATO fregatas Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje  bei saugiai palydėjo prie Klaipėdos uosto krantinės,  Nyderlandų fregatos HNoMS „Roald Amundsen (F-311) sraigtasparnis saugojo keltą iš oro.

Į Lietuvą atvykusią Norvegijos karinę techniką atlydėjo NATO nuolatinės parengties pirmosios jūrinės grupės kovinių laivų junginys (SNMG1),  remiantis  Lietuvoje veikiančią NATO priešakinių pajėgų  bataliono grupę.  Tai pirmas kartas, kai NATO karinės jūrų pajėgos  prisidėjo dislokuojant tokius  priešakinių pajėgų  pajėgumus. 

Iš Klaipėdos Norvegijos karių technika  kovinės grupės  logistiniais pajėgumais išgabenta į Ruklą, kur ir dislokuota NATO priešakinių  pajėgų  bataliono kovinė grupė.

Planuojama,  jog visas Norvegijos  karių kontingentas į Lietuvą atvyks jau kitą savaitę.

„Labai džiaugiuosi, galėdamas pasveikinti į  Lietuvą atvykstančius  Norvegijos karius. Su visu jų atvykimu baigsime NATO priešakinių pajėgų  kovinės grupės Lietuvoje dislokavimo  etapą.  Kartu su kovine grupe mes jau  dalyvaujame įvairiose treniruotėse ir su nekantrumu laukiame, kai kartu su Lietuvos kariuomenės brigada „ Geležinis Vilkas“  birželį dalyvausime pratybose „Geležinis Vilkas“,  – sakė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadas pulkininkas leitenantas Chistophas  Huberis.

NATO eFP pajėgų bataliono sudėtyje tarnaus apie 200 karių iš Telemark bataliono ir Norvegijos kariuomenės Šiaurės brigados padalinių.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje jau dislokuota per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 250 Nyderlandų karių.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...