captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vasaros atostogų vaistinėlė: kaip pasiruošti netikėtumams

Pildant lagaminus ar krepšius atostogoms be drabužių, tinkamos avalynės, galvos apdangalų ir kitų būtinų daiktų, svarbu nepamiršti ir šeimos vaistinėlės. Vaistininkas Rimvydas Blynas pataria, kuo pasirūpinti prieš atostogas, kad nemalonūs netikėtumai jų nesugadintų, rašoma vaistinių tinklo pranešime spaudai.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.
Pranešimo spaudai autorių nuotr.

„Jei žadame daug būti gamtoje, pirmas dalykas – apsauga nuo saulės. Reikėtų pasirūpinti apsauginiu kremu, kurį naudoti galėtų tiek suaugusieji, tiek vaikai“, – pataria specialistas. 

Kartu vaistinėlėje gerai būtų turėti ir tepalo po nudegimo saulėje. Dar vienas vasaros vaistinėlės „gyventojas“ – purškalas nuo vabzdžių.

„Juo reikia pasirūpinti, kad netikėti įkandimai nesugadintų nuotaikos, neniežėtų. Be to, visi bijo erkių, todėl reikia pasirūpinti, kad atostogos nevirstų apsilankymu pas gydytoją“, – kalba vaistinės „Camelia“ specialistas R. Blynas.

Rizika – netikėtos traumos

Kalbėdamas apie purškalus nuo uodų vaistininkas teigė, kad norėdami sutaupyti gyventojai gali rinktis bendrą purškalą nuo vabzdžių, o ne rinktis atskirus purškalus. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį į veiksmingųjų medžiagų koncentracijos dydį purškale. Planuojant naudoti purškalą vaikams, patartina naudoti mažesnės koncentracijos preparatus.

„Taip pat atkreipkite dėmesį, kad kai kurie purškalai gali tam tikrus, ypač sintetinius, drabužius sugadinti, todėl geriau juos išbandyti drabužių vietoje, kuri nėra taip gerai matoma. Žinoma, šiaip purkšti preparatus nuo vabzdžiu reikėtų ant atviros odos, o jei norite apsaugoti ir veidą nuo įkandimų, tai reikėtų purkšti ant rankos ir tuomet ja patepti veidą“, – prideda vaistininkas.

Dar viena atostogų vaistinėlės dalis turėtų būti skirta traumoms – įsibrėžimams, sumušimams, sužeidimams. Tam reikėtų pasirūpinti pleistru, dezinfekciniu skysčiu, tvarsčiu, tepalu nuo tinimo ar sumušimo.

„Be šių rizikų atostogaujant dažnai pasikeičia mitybos racionas, todėl gali kilti problemų su virškinimu. Todėl siūlome vaistinėlėje turėti vaistų nuo viduriavimo, virškinimo fermentų, angliuko“, – kalba R. Blynas.

Ragina nepamiršti asmeninės sveikatos rizikų

Specialistas kartu primena, kad gerai būtų iš anksto apgalvoti ir karščiavimo riziką, todėl galima pasiimti vaistų ir nuo temperatūros šuolio.

Nepaisant bandymų apsisaugoti nuo netikėtų pavojų ar nemalonumų sveikatai, kiekvienas atostogas planuojantis gyventojas turėtų nepamiršti savo asmeninės sveikatos būklės ir silpnųjų vietų.

„Jei žinote, kad esate jautresni kelionėms, jus pykina važiuojant autobusu ar automobiliu, nepamirškite vaistų nuo pykinimo“, – prideda vaistininkas.

Vis dėlto planuojantis atostogų vaistinėlę nereikėtų ir persistengti. R. Blynas pataria vaistais pasirūpinti 2–3 dienų kiekiu. Jei negalavimai užsitęs, visada galima rasti vaistinę šalia ir pasirūpinti preparatais papildomai.

„Ir žinoma, negalima pamiršti kiekvieno asmeninių ligų. Nepamirškite turėti pakankamai tų vaistų, kuriuos naudojate nuolat, kad būklė atostogų metu nepablogėtų“, – įspėja specialistas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...