captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į teismą perduota Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojo byla

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios įstaigos Respublikinė Panevėžio ligoninė direktoriaus pavaduotojo R. T. galimai nusikalstamos veiklos – tarnybinių pareigų neatlikimo. Įtariama, kad dėl kaltinamojo veiksmų minėta gydymo įstaiga galėjo patirti apie 40 tūkst. eurų turtinę žalą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad R. T., nuo 2013 metų lapkričio dirbdamas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus patarėju, o nuo 2014 metų birželio – šios ligoninės direktoriaus pavaduotoju valdymui ir ekonomikai, galėjo pasinaudoti savo, kaip vieno iš įstaigos vadovų, tarnybine padėtimi priešingai ligoninės interesams, t. y. galimai padarė LR baudžiamojo kodekso 229 str. 1 dalyje numatytą nusikalstamą veiką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tyrimo metu nustatyta, kad 2014 metų kovo mėnesį organizuodamas ligoninės viešuosius pirkimus, į paraišką R. T. galimai specialiai įrašė tokius techninius duomenis bei specifikacijos reikalavimus, kad pirkimų konkurse galėtų būti pateikiama tik vienintelio gamintojo medicinos įranga. Manoma,  kad tokiu būdu buvo apribota galimybė konkurse dalyvauti kitus gamintojus atstovaujantiems verslininkams.

Pareigūnams sukėlė įtarimų ir netrukus įvykę minėtos įrangos viešieji pirkimai. Įtariama, kad R. T. žinojo, kad vienintelė konkurso dalyvė, jo pažįstamo vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė nėra oficiali minėtos įrangos gamintojo atstovė Lietuvoje, o ją ligoninei parduoda už žymiai didesnę, nei reali, kainą.

Nustatyta, kad už šią įrangą minėtai R. T. pažįstamo vadovaujamai bendrovei Respublikinė Panevėžio ligoninė sumokėjo 134 tūkst. 358 eurus. Tuo tarpu minėta bendrovė šiuos gaminius iš oficialaus gamintojo atstovo Lietuvoje įsigijo už 91 tūkst. 888 eurus, t. y. daugiau nei 40 tūkst. eurų pigiau, nei netrukus pardavė ligoninei.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnų pateiktą informaciją. Tyrimą, bendradarbiaudami su STT, atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Pasak prokuroro A. Amparavičiaus, iki darbo šioje gydymo įstaigoje R. T. dirbo vadovaujantį darbą vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje, kuri 2013-2014 metais pasirašė 14 sutarčių su Respublikine Panevėžio ligonine dėl medicininės įrangos pardavimo, aptarnavimo, priežiūros ir remonto. „Neatmetame galimybės, kad puikiai žinodamas prekybos medicinine įranga niuansus, organizuodamas viešuosius pirkimus R. T. galėjo šias žinias panaudoti priešingais ligoninės interesams“, – sakė prokuroras A. Amparavičius.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...