captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Guzas paskirtas nauju Karinių oro pajėgų vadu

Antradienį krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasirašė įsakymą, kuriuo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (LK KOP) vadu skiriamas pulkininkas leitenantas Dainius Guzas, iki šiol ėjęs KOP štabo viršininko pavaduotojo operacijoms pareigas, skelbia ministerija.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Plk. ltn. D. Guzas tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1992 m. Per savo tarnybos laiką jis vykdė visų lygmenų pareigas Karinėse oro pajėgose. Be to, karininkas yra tarnavęs Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie NATO ir Europos Sąjungos atstovo pavaduotoju oro gynybai.

Plk. ltn. D. Guzas yra baigęs operacinio lygmens kursus Baltijos gynybos koledže (Estijoje) ir yra įgijęs būtinąjį išsilavinimą pajėgų vado pareigoms vykdyti. Plk. ltn. D. Guzas savo vadų visuomet buvo vertinamas labai gerai, kaip pasižymintis puikiomis lyderystės savybėmis, gebantis priimti sprendimus sudėtingose situacijose.

Plk. ltn. D. Guzas apdovanotas ir skatintas įvairaus lygmens KAS skatinimais, apdovanotas Lietuvos kariuomenės pajėgų lygmens medaliais „Už pasižymėjimą“ ir „Už nuopelnus“. Už dalyvavimą tarptautinėse operacijose Irake (2008 m.) ir Afganistane (2011 m.) buvo apdovanotas krašto apsaugos sistemos medaliu „Už tarptautines operacijas“.

Karinių oro pajėgų vado tarnybos laikotarpiui D. Guzui laikinai bus suteiktas pulkininko karinis laipsnis.

Pareigas naujasis Karinių oro pajėgų vadas pradės eiti nuo pirmadienio, gegužės 29 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...