Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.09 09:44

Europos dieną – egzaminas ir kiti renginiai

ELTA 2013.05.09 09:44

Gegužės 9-ąją Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, minima Europos diena.

Gegužės 9-ąją Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, minima Europos diena.

Ketvirtą kartą organizuojamas žinių apie ES patikrinimo konkursas – Europos egzaminas – vyks mokyklose, aukštosiose mokyklose, valstybės įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose. Vilniuje šis egzaminas vyks ir Europos namuose.

Laikysiančių Europos egzaminą šiemet – daugiau nei 20 tūkst. Norintys laikyti egzaminą tai padaryti iki gegužės 12 d. galės ir internetu.

Minėdamos 9-ąsias Lietuvos narystės ES metines ir Europos piliečių metus, Vyriausybės kanceliarija, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo ministerijos bei ES šalių narių ambasados Vilniuje Europos dieną – gegužės 9-ąją – atvers duris vilniečiams ir miesto svečiams.

Gyventojai turės galimybę praplėsti žinias apie ES, susipažinti su Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai besirengiančių valstybės institucijų veikla.

Gegužės 10–12 dienomis vilniečius ir miesto svečius gerai praleisti laiką ir pasisemti naudingos patirties kvies gausybė šventinių renginių.

Gedimino prospekte susipažinti su skirtingų šalių virtuvėmis ir valgiais kvies restoranų mugė, o viktorinose ir Europos piliečių tribūnos diskusijose gyventojai galės pasitikrinti žinias ir susipažinti su savo kaip Europos piliečių teisėmis. Šventės dalyvių lauks Europos žemėlapio dėlionė, muzikinė programa.

Penktadienį šventinis muzikinis sąspietis kvies vilniečius ir miesto svečius į V. Kudirkos aikštę, o šeštadienį šventės dalyvių laukia mušamųjų šou ir grojimo šiais instrumentais pamokos.

V. Kudirkos aikštėje veiks specialus mobilusis knygynas. Pasirodymą surengs Lietuvos muitinės pareigūnai ir kinologai.

Europos diena bus pažymima ir kituose Lietuvos miestuose.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas paskelbė deklaraciją, kurioje išdėstė planą, kaip pasiekti, kad Europoje nekiltų karų ir ji galėtų sėkmingai plėtotis. Ši deklaracija suteikė postūmį Europai vienytis, o jos paskelbimo diena pažymima kaip Europos diena. Ji Lietuvoje švenčiama nuo 1996 metų.

Lietuva ES nare tapo 2004 m. gegužės 1 dieną.

2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva pirmą kartą pirmininkaus ES Tarybai. Per šešis pirmininkavimo mėnesius Lietuva sieks užtikrinti nuolatinį ES ekonomikos augimą ir konkurencingumą, kaip prioritetus išskirdama užimtumo didinimą, finansų tvarumą ir energetinį saugumą.

Lietuvos pirmininkavimo metu planuojama surengti daugiau nei 3 tūkst. renginių ir susitikimų. Apie 200 renginių vyks Lietuvoje, juose lankysis per 25 tūkst. svečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi