captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK: G. Kėvišas supainiojo interesus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį posėdyje nusprendė, kad Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kultūros ministrė prašė Komisijos pateikti išvadą dėl G. Kėvišo veiksmų, kai jo vadovaujamas teatras viešųjų pirkimų būdu įsigydavo paslaugų iš sūnaus įmonės. Komisija taip pat tyrė, ar G. Kėvišas ir dar vienuolika vadovaujančias pareigas užimančių teatro darbuotojų tinkamai deklaravo savo privačius interesus.

G. Kėvišas nuo liepos teatrui nebevadovaus. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson yra pasirašiusi įsakymą, kuriuo naikinami pernai rugsėjį vykusio konkurso į Operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pareigas rezultatus.

Pats G. Kėvišas posėdyje nedalyvavo. Jam atstovavo advokatas, neseniai Registrų centro vadovu tapęs Gintautas Bartkus. G. Bartkus aiškino, kad byloje pateikiama informacija iš Valstybinės mokesčių inspekcijos. Minėta medžiaga, pagal Mokesčių administravimo įstatymą, laikoma paslaptimi, tad G. Bartkus paprašė uždaro posėdžio. Advokatas prašė, kad bent jau jo pasisakymas būtų išklausomas uždarame posėdyje, tačiau komisija nusprendė posėdį daryti viešą.

VTEK G. Kėvišui nepalankų sprendimą priėmė vienbalsiai. Komisija tyrimą atliko Seimo nario „valstiečio“ Povilo Urbšio ir kultūros ministrės L.Ruokytės-Jonsson atsiųstų pranešimų pagrindu.

Remdamasi šia informacija, VTEK tyrė G. Kėvišo tarnybinius veiksmus dėl 2014-2017 metais LNOBT planuotų ar surengtų muzikinių renginių. Komisija aiškinosi, ar teatro vadovas nesupainiojo interesų, kai pernai LNOBT už 390 tūkst. eurų pasirašė trijų koncertų rengimo sutartis su Kipre registruota G. Kėvišo sūnaus Martyno įmone „Riverside music LTD“.

G. Kėvišo nusišalinimą ir Viešųjų pirkimų tarnyba, ir Specialiųjų tyrimų tarnyba vadino nepakankamu, kad būtų išvengta korupcijos rizikos. G. Kėvišas bendrovėje „Riverside music LTD“ dirba konsultantu. Naujausios informacijos G. Kėvišas viešai nepateikia, tačiau 2015-aisiais atnaujintoje interesų deklaracijoje nurodo, kad 2010-aisiais jis iš konsultacinės veiklos sūnaus įmonės gavo beveik 607 tūkst. eurų. Prezidentės, premjero ir kultūros ministrės pasitikėjimą praradęs G. Kėvišas kovo pabaigoje paskelbė nesitrauksiąs iš pareigų.

BNS nuotr.
Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...