captcha

Jūsų klausimas priimtas

Piktnaudžiaujantiems alkoholiu siūloma nemokėti socialinių pašalpų

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narys Andrius Kubilius siūlo nemokėti alkoholiu piktnaudžiaujantiems asmenims socialinių pašalpų. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Jis siūlo papildyti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą nuostata, kuri suteiktų galimybę socialinės pašalpos mokėjimą asmeniui, kuriam nustatytas girtumas, apriboti arba visai nutraukti. „Apribojimas yra susiejamas su sąlygomis, kurias asmuo turi atlikti – pasitikrinti ar neserga alkoholizmu, o jei serga, gydytis. Jeigu asmeniui nustatomas girtumas, bet jis atsisako tikrintis, o jeigu serga – gydytis, tada socialinės pašalpos mokėjimas būtų nutraukiamas“, – sako įstatymo pakeitimo projektą įregistravęs A. Kubilius. 

Pasak jo, projekto rengimą paskatino siekis motyvuoti asmenis atsisakyti ydingo gyvenimo būdo, žalingo alkoholio vartojimo ir padėti socialiai pažeidžiamiems asmenims su didesne motyvacija pakilti susidūrus su alkoholizmo liga. „Nepasiturintys gyventojai turi galimybę pasinaudoti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme numatytomis lengvatomis ir kompensacijomis. Tokia valstybės teikiama parama besinaudojantys asmenys neretai stokoja motyvacijos ieškotis darbo ir gerinti savo gyvenimo sąlygas, nes valstybė juos jau ir taip remia. Ši parama neretai yra naudojama ne būtiniausioms gyvenimo priemonėms įsigyti – maistui, aprangai, darbo paieškos priemonėms, vaikų priežiūrai ir kt., – o alkoholiui ir kitoms svaigiosioms medžiagoms. Tokiu būdu socialinė pašalpa tampa ne žmogų gelbėjančia, o jo ydingą gyvenimo būdą palaikančia priemone. Nuo to labiausiai nukenčia tokių asmenų vaikai“, – sako A. Kubilius. 

Jo įsitikinimu, piniginė socialinė parama ir kompensacijos turėtų būti skiriamos tik tiems asmenims, kuriems valstybės parama iš tikrųjų yra reikalinga, tačiau kartu paramos mechanizmas turi suveikti ir kaip paskata žmogui keisti ydingą gyvenimo būdą.

A. Kubiliaus teigimu, siūlomu įstatymo projektu bus sukurtas mechanizmas, kuris leis jau pagal dabar esamą piniginę socialinę paramos skyrimo sistemą paskatinti nesaikingai alkoholį vartojančius ir alkoholizmu sergančius asmenis pradėti gydytis. 

Šiuo metu Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nenumatoma piniginės socialinės paramos neskyrimo, sustabdymo ar nutraukimo sąlygos, kuomet į ją pretenduojantis ar ją jau gaunantis asmuo girtuokliauja arba serga alkoholizmu. Taip pat įstatyme nenumatytos ir priemonės, kurios leistų paskatinti asmenį atsisakyti ydingo gyvenimo būdo, suteiktų jam antrąjį šansą pasitaisyti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...