captcha

Jūsų klausimas priimtas

Gruzijos Nacionalinės gvardijos vadas: kai šalia yra draugai, tai drąsiau jautiesi

Gegužės 19–21 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP) vykusiose lauko taktinėse pratybose dalyvavo karių savanorių būrys iš Gruzijos Nacionalinės gvardijos. Kartu su Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 505-osios pėstininkų kuopos kariais, savanoriai iš Gruzijos mokėsi planuoti ir vykdyti mažų padalinių taktikai būdingas užduotis, susipažino su šiuo metu KASP naudojama ginkluote ir ekipuote, treniravosi veikti Lietuvai būdingomis gamtinėmis sąlygomis.
KASP nuotr.
KASP nuotr.

Stebėti bendrų pratybų, aptarti nuolat vykstantį karinį bendradarbiavimą, į Lietuvą tuo pačiu metu buvo atvykęs ir Gruzijos Nacionalinės gvardijos vadas brigados generolas Levan Gamkrelidze. Svečias susitiko su KASP vadu pulkininku Arturu Jasinsku, lankėsi KASP rinktinėse Kaune ir Panevėžyje, taip pat dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Anot Gruzijos Nacionalinės Gvardijos vado brg. gen. L. Gamkrelidzės, Lietuvos ir Gruzijos kovos už laisvę istorijoje yra kertinių panašumų, iki šiol jaučiame grėsmę, kurios šaltinis yra tas pats: „Mes kartu su Lietuva ir jos žmonėmis žinome, ką reiškė būti Sovietų Sąjungos okupuotiems. Mes, mažos šalys, mūsų priešas vienas. Turime laikytis vieni kitų. Baltijos šalių ir Gruzijos kariai savanoriai, turi pažinoti vieni kitus, būti pasirengę bendradarbiauti ir morališkai, ir mokymų prasme. Tai mums labai svarbu. Kai žinai, kad šalia yra draugai, tai daug drąsiau jautiesi.“

Brg. gen. L. Gamkrelidzė pabrėžia, kad Gruzijoje, jaunimo tarpe itin didėja susidomėjimas galimybe savanoriškumo pagrindais  tarnauti Gruzijos Nacionalinėje gvardijoje. „Taip vyksta todėl, kad Gruzijoje iki šiol jaučiama, kad 20 proc. teritorijos yra okupuota. Auga, bręsta ir susivokia karta, mačiusi kaip gruzinai aršiai kovojo karuose 1991 ir 2008 metais. Jie supranta kokia brangi yra Tėvynė, o norint ją turėti, reikia mokėti ir ją ginti.”

KASP ir Gruzijos savanorių aktyvus bendradarbiavimas buvo pradėtas 2014 metais. Šį savaitgalį vykusios pratybos - tai jau antras kartas, kai gruzinai treniruojasi kartu su KASP. Gruzijos karių skyrius pernai rudenį dalyvavo Vyčio rinktinės lauko taktinėse pratybose „Tvirtas skydas“.

Lietuva remia Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius tiek politiškai, tiek praktiškai. Lietuva ir Gruzija gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2001 m., kai buvo pasirašytas dvišalis susitarimas. Pagrindinės karinio bendradarbiavimo sritys – karininkų rengimas, ekspertinės konsultacijos tokiose srityse kaip strateginė komunikacija, kibernetinė gynyba, logistikos, finansai ir biudžetas, strateginis planavimas, kt.

KASP nuotr.

Bendradarbiauja ne tik Krašto apsaugos savanorių pajėgos ir Gruzijos nacionalinė gvardija, taip pat ir  Lietuvos ir Gruzijos specialiųjų operacijų pajėgos, Lietuvos karo akademija su Nacionaline Gruzijos gynybos akademija. Gruzijos kariai kviečiami stebėti pratybų ir dalyvauti jose, Lietuvos kariai dalyvauja pratybose Gruzijoje. Gruzijos karininkai nuo 2004 m. Lietuvos lėšomis mokomi anglų kalbos ir jaunesniųjų štabo ir štabo karininkų kursuose Lietuvos karo akademijoje, Baltijos gynybos koledže, nuo 2008 m. kviečiami į karo medikų kursus, nuo 2010 m. į instruktorių kursus Puskarininkių mokykloje.

Lietuva kartu su Jungtine Karalyste ir Šiaurės bei Baltijos šalių iniciatyvai priklausančiomis valstybėmis 2009 m. įsiteigė NATO ir Gruzijos profesinio rengimo programą, skirtą mokyti saugumo ir gynybos sektoriuje dirbančius valstybės tarnautojus. Kartu su Latvija Lietuva 2009–2014 m. vadovavo viešųjų ryšių darbo grupei, įgyvendino įvairius specialistų rengimo projektus. Lietuva finansiškai rėmė NATO ir Gruzijos profesinio rengimo programą, veikiančią patikos fondo principu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...