captcha

Jūsų klausimas priimtas

Palangos verslininkė dėl alkoholio ribojimų regi tuščią pajūrį

„Palangoje tokios problemos nėra“, – apie galimą bankrotą ar reikiamybę pasitraukti iš rinkos nestacionarių parduotuvių, prekiaujančių alkoholiu, savininkams kalba Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Nestacionarių kavinių yra tik paplūdimyje. Paplūdimys yra vieša vieta. Jei bus priimtas įstatymas [...], verslininkai, kurie dalyvaus konkursuose žinos, kad alkoholiu ten nebus galima prekiauti ir rinksis, ar jiems nuomotis tą palapinę ar ne“, – dėsto miesto vadovas.

Jis teigia susitikęs ir kalbėjęsis su Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais apie kitais metais ketinamą įteisinti draudimą išsinešti alkoholinius gėrimus iš maitinimo įstaigų pirmadieniais-šeštadieniais iki 10 valandos ir nuo 20 valandos, sekmadieniais – iki 10 valandos ir nuo 15 valandos iki pirmadienio 10 valandos.

„Verslas yra už [draudimus], kad jiems būtų mažesnė konkurencija“, – sako Š. Vaitkus.

„Tai, kad žmogus neturės galimybės alaus bokalo išgerti paplūdimy, nėra problema, nes 50 metrų paėjęs jis galės susirasti kavinę ir išgerti alaus. Būdavo problemų, kai žmogus matydamas kavinę paplūdimyje padaugina, neberanda savo vaikų, nebežino, kokiam kurorte ilsisi. Tai, kad vyriausybė kažkokius žingsnius daro, yra teisinga“, – tikina meras, tačiau neužsimena apie pokalbį su nestacionarių maisto, gėrimų pardavimo vietų savininkais.

Meras mano, kad net ir įsigaliojus draudimams, pagal kuriuos nuo 2020-ųjų prekyba alkoholiu nestacionariose vietose būtų draudžiama, pajūryje įsikūrusių verslininkų veikla nežlugtų.

„Ten yra visas kitas asortimentas – greitas maistas, kava, arbata, vaisvandeniai. Jei nebus alaus, niekas ten nebankrutuos. Jeigu nebus alaus, palapinės bus paklausios. Na, gal 1–2 tūkst. eurų surinks mažiau, bet tai – ne problema“, – sako Š. Vaitkus.

Š. Vaitkus, BNS nuotr.

Tačiau su tuo nesutinka penktadienį atsidariusios ir kol kas Palangos pajūryje vienintelės laikinos užkandžių ir gėrimų palapinės vadybininkė Silona Lobanovienė. Čia alkoholiniais gėrimais nukrauta pagrindinė įstaigos lentyna, tačiau, anot jos, tai – ne ta vieta, kurioje būtų galima padauginti.

„Bus tuščia. Kas už tokią kainą nuomos... Ledais nesuprekiausime tiek tonų, – ketinimą drausti prekiauti alkoholiu nestacionariose vietose komentuoja vadybininkė. – Visos palapinės užsidarys, todėl kad nuomos kainos Palangoje labai didelės.“

Pajūryje pramogaujantys turistai, S. Lobanovienės teigimu, į palapinę užsuka ne tik dieną, bet ir vakare – jie su vyno taure rankoje palydi saulę.

„Čia neprisigersite. Pas mus nėra tokių kainų, kad galima būtų parsinešti bambalį alaus ir gerti. Asortimentas brangus“, – dėsto ji ir taip pat priduria, kad nepamena, kada paskutinį kartą regėjo įkaušusių poilsiautojų muštynes.

„Kokie 5 metai nesame paspaudę apsaugos mygtuko“, – teigia ji.

Vis dėlto, remiantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu, net ir saikingai vartojantys alkoholinius gėrimus neturi teisės to daryti viešose vietose. Viešumoje jie taip pat negali pasirodyti girti. Atsakomybę už tai, kad alkoholis, net ir alus, nebūtų vartojamas pajūryje neša gelbėtojai.

„Nėra taip, kad jie vaikščiotų ir kratytų kiekvieną, bet jeigu mato, kad padauginę poilsiautojai kelia nerimą, viešai demonstruoja alkoholį, be abejonės, jie yra arba baudžiami, arba įspėjami“, – tvirtina Š. Vaitkus.

Palangos miesto savivaldybės taryba šįmet nusprendė sustiprinti gelbėtojų pajėgas ir užtikrinti, kad postuose prie jūros jie budėtų ir naktimis.

„Šiuo metu yra priimtas sprendimas, numatytas papildomas finansavimas. Tiek Palangoje, tiek Šventojoje gelbėtojai budės ištisą parą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos“, – teigia meras.

Sveikatos reikalų komitetas, Seimui teikiantis Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, taip pat siūlo nuo 2018-ųjų savivaldybių taryboms leisti patiems spręsti dėl prekybos alkoholiniais gėrimais masinių renginių, į kuriuos patekimas yra mokamas ir ribojamas, metu. Š. Vaitkaus teigimu, Palangos savivaldybės tarybos nariai šiuo klausimu kol kas neturi aiškios pozicijos ir lauks Seimo sprendimo.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubienė teigia, kad uždraudžiant alkoholio prekybą nestacionariose vietose siekiama mažinti jo vartojimą. Šiam draudimui pritaria ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Dėl nestacionarių kavinių ir paviljonų, tai niekas jų veiklos nedraudžia, tiesiog yra vienintelis apribojimas – prekyba alkoholiu. Jei tų laikinų kavinių vienintelis tikslas – prekiauti tik alkoholiu, tai čia vienas požiūris, ir kitas – jei teikiamos ir maitinimo paslaugos, prekyba vaisvandeniais ir visu kitu, ko reikia žmogui besiilsinčiam pajūryje ar kur kitur. Mes sutapatiname, kad lauko kavinė yra lygi alkoholio prekybos taškui ir daugiau nieko nematome“, – laidos „Dėmesio centre“ metu sako jis.

Sveikatos reikalų komiteto siūlomą įstatymo projektą Seimas ketina svarstyti gegužės 25-ąją.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Diskusijos dėl alkoholio ribojimo

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...