Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.08 12:25

D. Grybauskaitė neatskleidžia, ar sieks tapti ES prezidente

ELTA 2013.05.08 12:25

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, duodama interviu Vokietijos žiniasklaidai, neatskleidė, ar sieks Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos pirmininko posto.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, duodama interviu Vokietijos žiniasklaidai, neatskleidė, ar sieks Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos pirmininko posto.

„Dalia Grybauskaitė neatsako į klausimą, ar Karolio Didžiojo apdovanojimas galėtų praskinti kelią į aukštesnius ES postus, tarkim, dabartinio ES Vadovų Tarybos Pirmininko Hermano Van Rompuy įpėdinio kitais metais. Pirmiausia, 2014 metų pavasarį ji turi apsispręsti, ar antrą kartą kandidatuos į Lietuvos Respublikos Prezidento postą“, – rašoma Vokietijos dienraščio „Suddeutsche Zeitung“ interviu, kurio vertimas trečiadienį pateikiamas oficialioje prezidentės interneto svetainėje.

Kad D. Grybauskaitė Europos Sąjungos užkulisiuose jau vadinama „būsima ES prezidente“, užsiminė ir Lietuvoje neseniai viešėjęs ir su ja susitikęs Europos Ekonominių ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Henri Malosse.

Šiuo metu ES vadovauja belgas H. Van Rompuy.

Kol kas D. Grybauskaitė neatskleidžia ir ar ketina dalyvauti kitų metų vasarą vyksiančiuose Lietuvos Prezidento rinkimuose.

Rinkimai į ES prezidentus įvyks tik praėjus pusmečiui po Lietuvos Prezidento rinkimų – 2014-ųjų lapkritį, kai postą turės palikti dvi kadencijas vadovavęs H. Van Rompuy.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu kovo 16–26 dienomis atliktos apklausos duomenimis, daugiausiai Lietuvos piliečių kitą kadenciją prie valstybės vairo vėl norėtų matyti dabartinę šalies vadovę D. Grybauskaitę.

Ją kaip norimą kandidatę viešosios nuomonės apklausoje paminėjo trys iš dešimties – 29 proc. – suaugusių šalies gyventojų.

Kovą 73 proc. respondentų palankiausiai vertino prezidentę D. Grybauskaitę. Premjerui Algirdui Butkevičiui palankumą išreiškė 71 proc. apklaustųjų, Valdui Adamkui – 65 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi