captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos pagalba gėjams iš Čečėnijos sulaukė tarptautinio dėmesio

Euobserver.com aprašė Lietuvos pastangas gelbėjant persekiojamus seksualinių mažumų atstovus Čečėnijoje. Mūsų šalis suteikė prieglobstį dviem asmenis, tačiau daugiau asmenų gali tikėtis pagalbos ateityje.
V. Balkūno (15min.lt) nuotr.
V. Balkūno (15min.lt) nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pranešė, kad Lietuva suteikė teisę atvykti dviem dėl savo seksualinės orientacijos persekiojamiems čečėnams.

Ministras euobserver.com žurnalistmas teigė, kad šiuo metu dedamo didelės pastangos, jog tokios pagalbos sulauktų ir daugiau Čečėnijoje persekiojamų žmonių.

„Lietuva prisideda prie bendrų tarptautinės bendruomenės pastangų“, – sakė L.Linkevičius.

Norint apsaugoti asmenis iš Čečėnijos, detalesnė informacija nėra skelbiama. Lietuva bendradarbiauja su tokiomis šalimis kaip Kanada.

JAV atsisakė išduoti vizas 40 seksualinėms mažumoms priklausančių čečėnų.

Žiniasklaida ir žmogaus teisių gynimo organizacijos praneša, kad daugiau kaip 100 seksualinėms mažumoms priklausančių asmenų balandį buvo sulaikyti ir išsiųsti į stovyklas. Mažiausiai trys iš jų žuvo.

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje Čečėnijos valdžia raginama baigti didelio masto persekiojimus. Taip pat prašoma suteikti galimybę tarptautinėms organizacijoms ištirti padarytus nusikaltimus.

Gegužę vykusios susitikimo metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino užtikrinti pagarbą žmogaus teisėms.

L. Linkevičiaus teigimu, Lietuva tokią pagalbą persekiojamiems asmenims suteikia jau seniai. Jis išreiškė viltį, kad vis daugiau šalių seks Lietuvos pavyzdžiu.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...