Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Tvarkiečiai“ vertins jungimąsi su „darbiečiais“

ELTA 2015.09.08 13:45

Trečiadienį šaukiamas neeilinis partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdybos ir prezidiumo posėdis, kuriame bus vertinama derybų dėl jungimosi su Darbo partija eiga.

Trečiadienį šaukiamas neeilinis partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdybos ir prezidiumo posėdis, kuriame bus vertinama derybų dėl jungimosi su Darbo partija eiga.

Partijos atsakingasis sekretorius Rimas Antanas Ručys Eltai sakė, kad numatoma išklausyti „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovų, vadovaujančių derybų grupėms, ataskaitas.

„Jie turės pasakyti, kaip vyksta ir kaip toliau mes elgsimės – derybos atkeliamos ar jos toliau intensyvinamos, ar rudeniui nukeliamos. Toks turėtų būti priimamas sprendimas“, – sakė R. A. Ručys.

ELTA primena, kad informacija apie dviejų politinių partijų – Darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ – galimą jungimąsi viešojoje erdvėje pasirodė vasario 18-ąją.

Vasario 24-ąją įvyko abiejų partijų prezidiumų ir tarybų posėdžiai, per kuriuos pritarta jungimuisi. Esą tokiu žingsniu siekiama Darbo partiją išgelbėti nuo baudžiamosios atsakomybės. Partija ir dar keturi kaltinamieji teisiami dėl juodosios buhalterijos vedimo ir sukčiavimo – partija teisiama už tai, kad 2004–2006 metais galėjo neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų

Partijų jungtuves buvo numatyta baigti balandį per jungiamąjį partijų kongresą, tačiau, kada jis įvyks, dabar neaišku.

Kovą Lietuvos apeliacinis teismas nepatenkino Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko skundo dėl žemesnės instancijos teismo nutarties, kuria buvo atmestas jo prašymas dėl Darbo partijos veiklos apribojimo neleidžiant jai jungtis su kita parlamentine partija „Tvarka ir teisingumas“. Tačiau teismas sutiko, kad naujasis politinis darinys negalės prisiimti atsakomybės dėl Darbo partijos.

Apeliaciniam teismui pateiktame skunde prokuroras S. Verseckas prašė taikyti Darbo partijos atžvilgiu laikinas procesinės prievartos priemones – laikinai apriboti partijos veiklą uždraudžiant jai iki nuosprendžio įsiteisėjimo imtis veiksmų turint tikslą pakeisti šio juridinio asmens statusą, t. y. likviduoti, reorganizuoti ar kitaip pertvarkyti juridinio asmens veiklą. Prokuroro nuomone, Darbo partijos jungimasis su kita politine partija reikštų, kad partijos nebeliktų ir jos nebebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Balandžio pabaigoje Darbo partija susijungė su Leiboristų partija.